A pénteki sorsolás szerint a háromszéki klub a görög Olimpiakosz és a szerb Crvena Zvezda ellen küzd a csoportkörbe jutásért. A selejtezőcsoport első helyezettje a főtáblára jut, a második és a harmadik pedig az Európa Kupában folytatja. A selejtezőt október 11. és 13. között rendezik.
A Nemzetközi Kosárlabda-szövetség (FIBA) közleménye alapján az Euroliga új idényére 22 klub nevezett, amelyből 13 együttes már biztosan főtáblás, köztük a címvédő Sopron Basket. A selejtezőn kilenc csapat érdekelt, amelyek három hármas csoportban küzdenek a három továbbjutó helyért.
Kisorsolták az Euroliga és az Európa Kupa csoportjait
A selejtezős ellenfelek megismerése után az is eldőlt, hogy kivel játszhatnak a főtáblán a sepsiszentgyörgyiek attól függően, hogy az Euroligában, vagy az Európa Kupában lesznek érdekeltek.
Amennyiben a Sepsi-SIC sikerrel veszi az Euroliga-selejtezőt, akkor a főtáblán az A csoportban a török Fenerbahce, a cseh ZVVZ USK Praha, a francia Bourges Basket, a spanyol Valencia BC, a magyar Atomerőmű KSC Szekszárd, a lengyel BC Polkowice és az olasz Virtus Segafredo Bologna lesz az ellenfele.
Ha a selejtezőben a második helyen végeznek, akkor az Európa Kupában folytatják, ahol az E csoportban a török Nesibe Aydin és Bursa BSB, illetve az izraeli Elitzur Holon és a görög Esperides Kallitheas Athens párharc nyertese ellen lépnek pályára. Ha a selejtezőt a harmadik helyen zárják, szintén az Európa Kupában játszanak, az A csoportban a lengyel AZS UMCS Lublin, a görög Panathinaikos AC, valamint a magyar Ludovika-FCSM Csata és az izraeli Ramat Hasharon párharc győztesével találkoznak.
A 27 éves center, Ivana Kmetovszka a Sepsi-SIC legújabb igazolása, aki legutóbb az északmacedón Badel Szkopje mezét öltötte magára. A 190 cm magas, válogatott kosárlabdázó az előző idényben aranyérmet szerzett az északmacedón bajnokságban, valamint az Adria Ligában is szerepelt, ahol 15 mérkőzésen kapott lehetőséget, átlagban 18,1 pontot, 7 lepattanót és 2,3 asszisztot jegyzett.
Korábban játszott még Spanyolországban, Szlovákiában és Törökországban, 2013 és 2017 között az amerikai egyetemi bajnokságban a WSU Cougars játékosa volt. Hazájában kétszeres kupagyőztes és háromszoros bajnok, az északmacedón nemzeti csapattal két Európa-bajnoki selejtezősorozatban vett részt.
Ritkán hallott keménységgel kritizálta a román válogatott játékosait Bölöni László, aki szerint a keret teljesítménye messze elmarad attól, ami ebben a selejtezősorozatban reálisan tőlük elvárható lenne.
Megszűnik a Gloria Buzău, amely tavaly még a Szuperligában vitézkedett: a klubot a Román Labdarúgó-szövetség (FRF) fegyelmi bizottsága minden hazai sorozatból kizárta. A döntés visszavonhatatlan, az együttes története ezzel lezárult.
Nagyszabású adóellenőrzést indít az ANAF, amely több mint ötszáz nagy adózót érint különböző gazdasági ágazatokból.
Részben a magyarellenesség visszaszorítása érdekében alkalmaz oktató célzatú „önbüntetést” a Román Labdarúgó-szövetség.
Évről évre nagyobb érdeklődés övezi a Márton-napi lámpás felvonulást Kalotaszegen, melynek hagyományát a térségben előbb Körösfőn, majd 2023-tól Bánffyhunyadon teremtették meg, bevonva Kolozs és Szilágy megyei óvodákat.
Online zajlik majd a gyógyszerek felírása és kiváltása, a páciensek pedig minden egészségügyi adatukhoz hozzáférnek. Továbbá: az adóhatóság rászáll az esküvőszervezőkre, egy férfi pedig az utcán ölte meg volt élettársát, három gyermekének anyját.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!