Az már október végén eldőlt, hogy a zöld-fehérek a másodrangú nemzetközi sorozatban folytatják európai kalandjukat, miután a törökországi Euroliga-selejtezőn vereséget szenvedtek a spanyol Spar Gironától. A Sepsi-SIC vezetői ezt követően pályázatot nyújtottak be, hogy megrendezhessék csoportjuk mérkőzéseit az Európa Kupában.
Csapatunk a G-csoportban szerepel, ahol a spanyol Cadi La Seu, a francia ESB Villeneuve-d'Ascq, valamint a belga Basket Namur Capitale és a luxemburgi BBC Grengewald Hueschtert párharc győztesével találkozunk” – adta hírül közösségi oldalán a háromszéki sportegyesület.
Időközben az is eldőlt, hogy a selejtezőből a Namur jutott tovább, a belgák csütörtökön 88:68-ra győzték le luxemburgi ellenfelüket.
Az Európa Kupa alapszakaszában 32 együttes szerepelhet nyolc csoportra osztva. Köztük van négy magyarországi csapat: a házigazda Uni Győr és a KSC Szekszárd azonos négyesbe került, az Aluinvent DVTK Miskolc és a VBW Cekk Cegléd Törökországba utazik az új évben, előbbi Ankara, utóbbi Hatay városában vendégeskedik majd.
A csoportokban a csapatok csak egyszer játszanak egymással, majd az első két helyezett továbbjut a legjobb 16 közé.
Ez után március 16. és 18. között ismét buboréktornát szerveznek, ekkor a nyolcaddöntős és a negyeddöntős párharcokat rendezik, amelyek szintén egy mérkőzésen dőlnek el. Az innen továbbjutó együttesek már a négyes döntőbe kerülnek, amelyre április 9. és 11. között kerül sor.
Nagyon úgy tűnik, hogy a bennmaradás kiharcolása után Ilyés Róbert nem folytatja az FK Csíkszereda kispadján, sajtóértesülések szerint a szezon végén távozik a csapattól.
Sorsdöntő mérkőzés előtt áll a Sepsi OSK, amely a Voluntari otthonában már ma este bebiztosíthatja visszajutását a Szuperligába. Ezúttal nem lesz ott a lelátón az igazoltan hiányzó Diószegi László klubelnök, aki közösségi oldalán üzent a szurkolóknak.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.
„Ízlésromboló rángatózásnak” nevezte Tőkés László nyugalmazott református püspök, az Erdélyi Magyar Nemzeti Tanács (EMNT) elnöke Hegedűs Zsolt tiszás politikusnak, az egészségügyi miniszteri tisztség várományosának táncát.
Esélyesebb, hogy technokrata miniszterelnöke lesz Romániának, mint hogy valamely pártpolitikus – derül ki a Polymarket előrejelzési piac fogadásaiból.
Ro-Mánia a köbön! Ha valakinek van felesleges pénze, így dobhatja ki, avagy hogy nyert új értelmet a hazai szakkifejezés, miszerint viața bate filmul (az élet még a filmet is lekörözi).
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!