Elmaradt a törökverés, nagyot botlott a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. december 16., 13:44

Hazai pályán szenvedett nagyarányú vereséget a Sepsi-SIC a női kosárlabda Európa Kupa rájátszásának első mérkőzésén a török Orman Genclik együttesétől, így a háromszékieken már csak egy csoda segíthet a jövő heti ankarai visszavágón.

Kemény diónak bizonyult a török rivális, alighanem a továbbjutás is eldőlt Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC

A zöld-fehérek bár Wallace révén vezetést szereztek, ezt követően hamar hátrányba kerültek, sokáig csak a büntetődobások értékesítésével tudtak pontozni, és a védekezésben sem találtak ellenszert a vendégek játékára. Nyolc percnek kellett eltelnie, amíg Ghizilă először talált be akcióból a gyűrűbe, így az ellenfél csapata az első játékrész végén már tizenöt pontos előnyt dolgozott ki (10–15).

A folytatásban ez a különbség tovább duzzadt, míg végre Fraser is játékba lendült, és elsősorban az amerikai légiós eredményes játékának köszönhetően kiegyenlítődött a küzdelem, és a szentgyörgyi lányoknak sikerült valamelyest felzárkózniuk.

Azonban ez sem tartott sokáig, mert hamar eszméltek a törökök is, az első húsz percet lezáró sípszóig visszaállították a korábbi különbséget (3146).

Szünet után Zoran Mikes tanítványai határozottabban tértek vissza a pályára, és minden erejüket összeszedve kezdték el a felkapaszkodást, Fraser és Pasic találataival pedig nyolc pontra csökkentették hátrányukat. Alper Durur időkérése azonban megtörte ezt a lendületet, így nemsokára ismét visszaállt a korábbi állapot (43–57).

Fotó: Miska Brigitta/Sepsi-SIC

Ráadásul az utolsó tíz percre elfogyott a zöld-fehérek ereje, ezt pedig a hosszabb cserepaddal rendelkező vendégcsapat könyörtelenül kihasználta, és huszonnyolc pontos különbséggel (52–80) húzta be a győzelmet, ami a visszavágóra nézve is kényelmes előnynek számít.

A Sepsi-SIC így jelentős hátránnyal utazik a jövő szerdai ankarai visszavágóra, a látottak alapján azonban minimális esélyei maradtak a fordításra.

A háromszékieknek addig a hazai bajnokságban is helyt kell állniuk, december 17-én, pénteken 19 órakor a CSM Târgoviște együttesét fogadják a Sepsi Arénában.

Női kosárlabda Európa Kupa, rájátszás, 1. mérkőzés:
Sepsi-SIC–Orman Genclik 52–80 (10–25, 21–21, 12–11, 9–23)
Sepsi-SIC: Fraser 23 (2x3), Wallace 8, Pasic 16 (1x3), Ghizilă 5, Orbán. Cserék: Podar, Cătinean, Croitoru, Nemes, Botos. Edző: Zoran Mikes.
Orman Genclik: McCovan 27, Robinson 18 (2x3), Lucet 13 (3x3), Fitik 12 (2x3), Uzun 6 (1x3). Cserék: Gezgin 2, Avci 2, Gokdemir, Halac, Kartaltepe. Edző: Alper Durur.
Játékvezetők: Anastasios Manos (görög), Margarita Petrenko (orosz), Nagy Viktor (magyar).