Egy pont döntött, megvan a Sepsi-SIC első sikere az Európa Kupában

Sánta Imre 2022. október 26., 23:58 utolsó módosítás: 2022. október 27., 09:37

Győzelemmel rajtolt a második legrangosabb kontinensviadal csoportkörében a Sepsi-SIC női kosárlabdacsapata. A székelyföldi együttes egy végig kiélezett, fordulatos mérkőzésen egyetlen ponttal bizonyult jobbnak az izraeli Elitzur Holon csapatánál.

Maria Jespersen volt a mérkőzés legjobbja Fotó: Miska Brigitta

A vendégek szerezték a találkozó első találatát, a zöld-fehérek pedig csak két perc elteltével tudtak válaszolni, majd Jones pontjaival rövid időre át is vették a vezetést, de a támadójátékuk továbbra is akadozott. Hristova viszont jól szállt be a cserepadról, és két triplájával újra a zöld-fehéreknél volt az előny, amit azonban nem tudtak megtartani, így az izraeli csapat tízpercnyi játékidő után négy ponttal vezetett (14–18).

A második negyed egy újabb Hristova féle hárompontossal indult, de a túloldalon szinte azonnal érkezett Harden válasza, és a vendégek jó ideig őrizni tudták előnyüket.

A 16. percben aztán ismét Hristovának köszönhetően fordítottak a háromszékiek, megnyugtató különbségre azonban nem tudtak szert tenni,

hamarosan újból fordult a kocka, de Cave találatával így is a Sepsi-SIC egypontos előnyével zárult az első húsz perc (38–37).

Szünet után is folytatódott a kiegyensúlyozott küzdelem, a két csapat játékosai felváltva pontoztak, míg

aztán a szentgyörgyiek dán légiósa, Maria Jespersen döntött úgy, hogy kézbe veszi az események alakítását, és eredményes játékának köszönhetően nyolc egységnyivel sikerült is elhúzni.

Mint ahogy azonban néhány perccel később kiderült, ez mégsem volt elegendő, a vendégek ugyanis ezt nem hagyták annyiban, és erőfeszítéseik nyomán össze is jött nekik az egyenlítés (55–55).

Egyenlő állással kezdődött tehát a záró felvonás idegtépő küzdelme, és a lehető legjobbkor érkezett Ghizilă triplája, majd ismét Jespersen villanásaira volt szükség ahhoz, hogy Zoran Mikes tanítványai megőrizzék törékeny előnyüket.

Az izraeliek viszont kevéssel a vége előtt ismét beérték a zöld-fehéreket, ám ekkor érkezett újból Jespersen, aki nagyot alakított ezen a mérkőzésen,

az utolsó percre pedig maradt a büntetődobások és egyben az idegek harca, a szentgyörgyi lányok keze viszont nem remegett meg, és végül egy pont különbséggel, 76–75 arányban diadalmaskodtak.

A háromszékiekre szombaton egy hazai bajnoki meccs vár a Brassói Olimpia ellen, majd Törökországba utaznak, ahol november 2-án, szerdán a Nesibe Aydin vendégei lesznek az Európa Kupa csoportkörének 2. fordulójában.

Női kosárlabda Európa Kupa, E csoport, 1. forduló:

Sepsi-SIC–Elitzur Holon 76–75 (14–18, 24–19, 17–18, 21–20).

Sepsi-SIC: Jespersen 26 (3x3), Jones 15 (1x3), Mununga 6, Cave 4, Ghizilă 3 (1x3). Cserék: Hristova 22 (4x3), Kmetovska, Gödri-Părău, L. Mikes, Mititelu, Cătinean, Pop. Edző: Zoran Mikes.
Elitzur: Simms 28 (1x3), Hurt 18, Harden 13 (1x3), Caspi 4, Ruber 4. Cserék: Gorsic 8 (2x3), Vashdi, Rozenfeld, Meir, Pesser. Edző: Adan Inbar.
Játékvezetők: Dumitru Stasiev (moldáv), Vladimir Zanev (bolgár), Serafim Petrov (bolgár).