
A székelyföldi együttes szurkolói nagy várakozással tekintettek a Sepsi Arénában zárt kapuk mögött zajló buboréktorna csütörtöki negyeddöntője elé, titkon reménykedve a sikerben, és ha már a csarnokba nem nyertek bebocsátást, a létesítmény parkolójában üdvözölték az autóbusszal érkező kedvenceiket, és igyekeztek egy kis plusz energiával felvértezni őket.
Szükség is volt erre, hiszen a zöld-fehérek a két nappal korábban játszott nyolcaddöntőben csak hosszabbítás után tudták legyűrni a baszkföldi Gernika Bizkaia együttesét, és számítani lehetett arra, hogy nemcsak az ellenféllel, hanem a fáradtsággal is meg kell majd küzdeniük.

A zöld-fehérek kissé megilletődötten kezdték az Reyer Venezia elleni összecsapást, így a vendégek hamar vezetéshez jutottak, azonban időben eszméltek a szentgyörgyi lányok is, akik fordítani ugyan nem tudtak, de Gardner és Gödri-Părău révén sikerült közel tartaniuk magukat ellenfelükhöz, akik csak az első negyed utolsó másodpercében szerzett találatuknak köszönhetően alakítottak ki ötpontos előnyt (14–19).

A folytatásban aztán Gardner nagyon elkapta a vonalat, zsinórban hat pontot dobált össze, majd érkezett Ghizilă triplája, amellyel először vezetett a mérkőzésen a Sepsi-SIC (25–23). A törékeny előnyt azonban csak rövid ideig tudták megőrizni, ugyanis az olaszok sem tétlenkedtek, hamar összekapták magukat, és ezúttal ők fordítottak, így hárompontos előnnyel vonulhattak szünetre (28–31).
A térfélcserét követően is a Reyer indított jobban hét pontra növelve a különbséget, azonban Gardner ismét úgy döntött, kézbe veszi az események alakítását, majd amikor Pasic is segítségére sietett, az eredményjelző tábla máris egyenlő állást mutatott (39–39).

Ekkor újra felcsillant a remény, hogy még összejöhet a bravúr, ám a zöld-fehérek itt megtorpantak, a vendégek pedig ezt ki is használták, visszaállítva a korábbi különbséget (51–44).
Következett az utolsó tíz perc, amikor Zoran Mikes tanítványain már egyre jobban kiütött a fáradtság, lazult a védekezésük, és többnyire a hosszabb cserepaddal rendelkező olaszok akarata érvényesült a pályán, a helyzeten pedig Gödri-Părău és Pasic triplái sem tudtak segíteni, menetrendszerűen érkezett a válasz a túloldalon is.

Az utolsó percekben már a büntetődobásoknál is megremegett a szentgyörgyi lányok keze, így a Reyer Venezia végül 78–64 arányú sikert aratva jutott tovább az Európa Kupa legjobb négy csapata közé.
A négyes döntőnek azonban így is lesz magyar vonatkozása, ugyanis a KSC Szekszárd a török Elazig Il Özel Idare együttesét búcsúztatva szerezte meg részvételi jogát a kontinensviadal záró felvonásában.

Női kosárlabda Európa Kupa, negyeddöntő:
Sepsi-SIC–Reyer Venezia 64–78 (14–19, 14–12, 16–20, 20–27).
Sepsi-SIC: Gardner 24, Gödri-Părău 12 (3x3), Pasic 12 (2x3), Tobin 5, Mandache. Cserék: Ghizilă 6 (1x3), Ruzickova 2, Pavlopoulou 1, Cătinean, Kelemen, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
Reyer: Carangelo 15 (4x3), Anderson 15, Fagbenle 13, Petronyte 10, Penna 8 (1x3). Cserék: Howard 13 (1x3), Bestagno 2, Attura 2, Pan, Natali, Meldere. Edző: Giampiero Ticchi.
Játékvezetők: Ventsislav Velikov (bolgár), Christoph Rohacky (osztrák), Jelena Smiljanic (szerb).
Nem léphet pályára a saját stadionjában az FK Csíkszereda a labdarúgó Szuperliga következő idényében. A Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) tájékoztatta a klubot, hogy a korlátozott befogadóképessége miatt az arénát nem fogják hitelesíteni.
A Sepsi OSK története során mindössze egyetlen játékosért fizetett többet, mint Dino Skorupért, a horvát középpályás azonban nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. A piros-fehérek közös megegyezéssel szerződést bontottak vele.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
A jubileumi, 35. Tusványoson idén is a magyar és a határon túli közélet számos ismert szereplője vesz részt. A közéleti programok középpontjában a béke és a gazdasági kihívások állnak, a Tisza-frakció meghívott képviselői távol maradnak a rendezvénytől.
Megindokolta Németh Zsolt fideszes országgyűlési képviselő, hogy miért nem hívták meg Magyar Péter miniszterelnököt a szervezők a Tusványos idei rendezvényeire. A kormányfő a napokban kifogásolta, hogy nem kapott meghívást.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!