Derekasan küzdött, mégis kiesett a Sepsi-SIC

Sánta Imre 2021. március 18., 20:57

Emelt fővel búcsúzott a női kosárlabda Európa Kupától a Sepsi-SIC, amely a kontinensviadal negyeddöntőjében méltó ellenfele volt a végső győzelemre is esélyesnek tartott Reyer Venezia együttesének.  A mérkőzés végére azonban elfogyott az erejük, így a velencei csapat jutott tovább a négyes döntőbe, ahol a KSC Szekszárd is jelen lesz.

A székelyföldi együttes szurkolói nagy várakozással tekintettek a Sepsi Arénában zárt kapuk mögött zajló buboréktorna csütörtöki negyeddöntője elé, titkon reménykedve a sikerben, és ha már a csarnokba nem nyertek bebocsátást, a létesítmény parkolójában üdvözölték az autóbusszal érkező kedvenceiket, és igyekeztek egy kis plusz energiával felvértezni őket.

Szükség is volt erre, hiszen a zöld-fehérek a két nappal korábban játszott nyolcaddöntőben csak hosszabbítás után tudták legyűrni a baszkföldi Gernika Bizkaia együttesét, és számítani lehetett arra, hogy nemcsak az ellenféllel, hanem a fáradtsággal is meg kell majd küzdeniük.

A zöld-fehérek kissé megilletődötten kezdték az Reyer Venezia elleni összecsapást, így a vendégek hamar vezetéshez jutottak, azonban időben eszméltek a szentgyörgyi lányok is, akik fordítani ugyan nem tudtak, de Gardner és Gödri-Părău révén sikerült közel tartaniuk magukat ellenfelükhöz, akik csak az első negyed utolsó másodpercében szerzett találatuknak köszönhetően alakítottak ki ötpontos előnyt (14–19).

A folytatásban aztán Gardner nagyon elkapta a vonalat, zsinórban hat pontot dobált össze, majd érkezett Ghizilă triplája, amellyel először vezetett a mérkőzésen a Sepsi-SIC (25–23). A törékeny előnyt azonban csak rövid ideig tudták megőrizni, ugyanis az olaszok sem tétlenkedtek, hamar összekapták magukat, és ezúttal ők fordítottak, így hárompontos előnnyel vonulhattak szünetre (28–31).

A térfélcserét követően is a Reyer indított jobban hét pontra növelve a különbséget, azonban Gardner ismét úgy döntött, kézbe veszi az események alakítását, majd amikor Pasic is segítségére sietett, az eredményjelző tábla máris egyenlő állást mutatott (39–39).

Ekkor újra felcsillant a remény, hogy még összejöhet a bravúr, ám a zöld-fehérek itt megtorpantak, a vendégek pedig ezt ki is használták, visszaállítva a korábbi különbséget (51–44).

Következett az utolsó tíz perc, amikor Zoran Mikes tanítványain már egyre jobban kiütött a fáradtság, lazult a védekezésük, és többnyire a hosszabb cserepaddal rendelkező olaszok akarata érvényesült a pályán, a helyzeten pedig Gödri-Părău és Pasic triplái sem tudtak segíteni, menetrendszerűen érkezett a válasz a túloldalon is.

Az utolsó percekben már a büntetődobásoknál is megremegett a szentgyörgyi lányok keze, így a Reyer Venezia végül 78–64 arányú sikert aratva jutott tovább az Európa Kupa legjobb négy csapata közé.

A négyes döntőnek azonban így is lesz magyar vonatkozása, ugyanis a KSC Szekszárd a török Elazig Il Özel Idare együttesét búcsúztatva szerezte meg részvételi jogát a kontinensviadal záró felvonásában.

Női kosárlabda Európa Kupa, negyeddöntő:

Sepsi-SIC–Reyer Venezia 64–78 (14–19, 14–12, 16–20, 20–27).
Sepsi-SIC: Gardner 24, Gödri-Părău 12 (3x3), Pasic 12 (2x3), Tobin 5, Mandache. Cserék: Ghizilă 6 (1x3), Ruzickova 2, Pavlopoulou 1, Cătinean, Kelemen, Kovács. Edző: Zoran Mikes.
Reyer: Carangelo 15 (4x3), Anderson 15, Fagbenle 13, Petronyte 10, Penna 8 (1x3). Cserék: Howard 13 (1x3), Bestagno 2, Attura 2, Pan, Natali, Meldere. Edző: Giampiero Ticchi.
Játékvezetők: Ventsislav Velikov (bolgár), Christoph Rohacky (osztrák), Jelena Smiljanic (szerb).

Kemény ellenfélbe ütköztek •  Fotó: Pinti Attila
Kemény ellenfélbe ütköztek Fotó: Pinti Attila
•  Fotó: Pinti Attila