A valenciai finálé első félidejében a szerbek kis különbséggel, de mindig vezettek, majd a harmadik negyedet fantasztikusan, 10–0-val kezdték, és ekkor 41–26-ra elléptek.
A folytatásban rendezte sorait a sorozatban ötödik fináléján szereplő francia együttes, valamelyest felzárkózott, de igazán közel nem került a szerbekhez, akik végül magabiztosan győztek.
A szerbek előzőleg 2015-ben nyertek Eb-t – a budapesti döntőben is éppen a franciákat győzték le –, két évvel ezelőtt pedig bronzérmet szereztek.
Női kosárlabda Európa-bajnokság, döntő:
Szerbia–Franciaország 63–54 (14–11, 17–15, 17–14, 15–14)
A 3. helyért:
Belgium–Fehéroroszország 77–69 (23–13, 17–17, 21–19, 16–20)
Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.
Véget ért Anderson Ceará átigazolási huzavonája: az FK Csíkszereda előző idényének egyik legjobb játékosát csütörtök este bemutatta új klubja, az egyiptomi National Bank of Egypt SC.
Mintegy két hete egy firenzei egészségügyi, illetve Caritas-ellátóközpontban tartózkodik egy iratok nélkül talált nő, aki egészségi problémái miatt nem emlékszik személyes adataira. Azt mondja, Erdélyből származik, családját keresik.
Miközben a bankok és a nemzetközi sajtó Spanyolországot „Európa gazdasági mozdonyaként” ünnepli, az Ibériai-félszigeten dolgozó román állampolgárok mindennapjai egészen mást mutatnak: tömegesen hagyják el az országot.
Nem különösebben érintette meg a Majka néven ismert rappert, dalszövegírót és műsorvezetőt, Majoros Pétert az, hogy erdélyi koncertje előtt sms-ben megfenyegették, a koncertet az ügyvédei tanácsára mondta le – ezt maga Majka nyilatkozta a Blikk-nek.
Rohamtempóban kellene felgyorsítania az államnak az energiatároló kapacitását, ha nem akar blackoutot a közeljövőben. Románia légtere felől érkező drón robbant fel Bulgáriában, nem messze a határtól.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!