Remekül kezdték a kvalifikációs sorozatot a trikolórok, az első fordulóban Izland legjobbjait múlták felül 82–70-re, azóta viszont mindhárom alkalommal vereséggel hagyták el a pályát. Előbb Szlovákia, utána Törökország, végül pedig Izland bizonyult jobbnak náluk.
Legközelebb február 6-án Szlovákiával meccselnek Pozsonyban, három nappal később pedig saját közönségük előtt bizonyíthatnak az első helyezett törökökkel szemben. Minden kvartettből csak az első helyezett jut tovább,
a románoknak pedig matematikailag sem maradt esélyük az élen végezni. Arra használhatják a hátralévő találkozókat, hogy jobb helyezést harcoljanak ki.
Alexandru Olteanu szövetségi kapitány keretében a Sepsi-SIC együttesét három játékos, Carla Popescu, Ecaterina Armanu és Alexandra Ghiță képviseli majd.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényében a 16 élvonalbeli klub közül 13 szerencsejáték-ipari vállalatot jelenít meg mezének legértékesebb reklámfelületén. A kivételek közé tartozik a Sepsi OSK és az FK Csíkszereda is.
Győztes gólt szerzett, a mérkőzés legjobbjának választották, teljesítményével pedig a román sportsajtó figyelmét is felkeltette Marius Corbu. Több szaklap szerint a Székelyföld Labdarúgó Akadémia neveltje már megérdemelné a román válogatott meghívóját.
Kórházba szállítottak több embert, mezőgazdasági munkagépek rongálódtak meg, és ideiglenes védelmi rendeleteket is kibocsátottak azután, hogy szombat délután súlyos konfliktus alakult ki Csatószegen egy elsőbbségadási vita nyomán.
Büntetőfeljelentést tett csütörtökön Majka romániai jogi képviselője a sepsiszentgyörgyi Sic Feszt fesztiválra tervezett koncert lemondását kiváltó fenyegetés ügyében.
Majka életveszélyes fenyegetést kapott, és emiatt lemondta a sepsiszentgyörgyi SIC Fesztre tervezett koncertjét. Majka ezt szerdán a Facebook-oldalán jelentette be.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!