A tavalyi szezonban az Euroligában indultak a zöld-fehérek, ahol okoztak kellemes meglepetést a szurkolóknak, illetve kiválóan helytálltak és a vártnál jobban teljesítettek.
Hosszú idő után viszont a bajnokságban megtört az egyeduralmuk, ezúttal „csak” bronzérem jutott nekik, illetve a nemzetközi szinten is a második legrangosabb európai kupasorozatban indulnak majd, az Európa Kupában.
A sorozatban összesen 43 csapat indul, illetve 10 klub küzd meg a főtáblára jutásért, a Sepsi-SIC viszont nem kell aggódjon emiatt, egészen biztosan ott lesz az alapszakaszban.
A sorsolás július 18-án lesz, akkor derül ki, hogy mely együttesek ellen játszik majd Zoran Mikes csapata.
A sepsiszentgyörgyi gárda utoljára a 2022–2023-as kiírásban szerepelt ebben az Európa Kupában, akkor egészen a nyolcaddöntőig menetelt, ott pedig a későbbi győztes, a francia LDLC ASVEL Féminin ejtette ki őket.
Az FK Csíkszereda keretének átalakítása egyre hangsúlyosabban jelenik meg Ilyés Róbert nyilatkozataiban. A vezetőedző célja, hogy minőségi futballistákkal dolgozzon, ugyanakkor a klub filozófiáját és irányelveit is szem előtt kell tartania.
Újabb pénzbírságot szabott ki a fegyelmi bizottság az FK Csíkszeredára a FC Argeș elleni bajnoki mérkőzést követően. A szerdai büntetés sorozatban a negyedik amelyet a székely és magyar szimbólumok használata miatt róttak ki a klubra.
Három autó is érintett abban a balesetben, amely a 13A jelzésű országúton történt, Székelyudvarhely Farkaslaka felőli kijáratának közelében, a Szejkefürdőn kedden kora reggel. A forgalmat az érintett szakaszon lezárták.
A Recorder dokumentumfilmjében feltárt rendellenességek rávilágítanak a román igazságszolgáltatás súlyos rendszerszintű problémáira – jelentette ki Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfő este.
A MOGYE beolvasztása után a román többségű marosvásárhelyi „mamutegyetem” soraiba kívánja olvasztani a Marosvásárhelyi Művészeti Egyetemet is. Az egyetemi egyesítés hírét keményen bírálja az Erdélyi Magyar Szövetség.
Komoly vádakat emeltek és házkutatások tartottak egy Temes megyei öregotthon állapotának kapcsán. Meglepő összegeket szednek be a kéregetők az utcán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!