A 23. percig rendkívül taktikusan és eredményesen játszottak a svédek, akik két alkalommal is két góllal vezettek, ám a folytatásban egy 4–1-es sorozattal a franciák fordítottak. Az első félidő hajrájában mindkét együttes többször hibázott, amit az ellenfél rendre kihasznált, a szünetben pedig döntetlen volt az állás.
A második felvonás elején a franciák remek védekezésükre alapozva öt góllal elhúztak, és ez a rövid időszak elegendőnek bizonyult számukra ahhoz, hogy biztosítsák győzelmüket. A skandinávok létszámfölényes támadásokkal igyekeztek csökkenteni a különbséget, de nem jártak sikerrel, így a franciák hatodik alkalommal jutottak a legjobb négy közé a vb-n.
A franciák ellenfele Dánia lesz a pénteki elődöntőben.
A remekül védekező és pontos támadásokat vezető norvégok az első perctől esélyeshez méltóan játszottak, előbb 5–2-re, majd 9–5-re, a 25. percben pedig 16–10-re vezettek. Az oroszoknak a hajrában sikerült megfékezniük ellenfelüket, így a szünetben 19–15 volt az állás.
A második félidőt 4–1-es sorozattal kezdte az orosz csapat, amely kihasználta, hogy a skandinávok ebben az időszakban többet hibáztak. Az oroszok felzárkózhattak volna egy gólra, de a kapufát találták el, a norvégok pedig az időkérésük után visszatértek a korábban látott gyors, hatékony játékhoz, és ismét elhúztak (26–20).
A hátralévő időben, 30–22 után az Európa-bajnoki címvédő némileg kiengedett, de így is magabiztosan, 34–28-ra nyert, és a házigazda spanyolokkal találkozik a pénteki elődöntőben.
Az alsóházi rájátszásban Angola nyerte az Elnök Kupát, mivel a 25. helyért rendezett mérkőzésen 23–21-re nyert Szlovákia ellen.
Az Afrika-bajnokság címvédője sorozatban 16. alkalommal, míg Szlovákia mindössze másodszor szerepelt a női vb-n.
Az elődöntőben: pénteken 18.30-tól Dánia–Franciaország, 21.30-tól Norvégia–Spanyolország.
Az 5–32. helyezettek sorrendje: 5. Svédország, 6. Brazília, 7. Németország, 8. Orosz csapat, 9. Hollandia, 10. Magyarország, 11. Japán, 12. Szerbia, 13. Románia, 14. Koreai Köztársaság, 15. Lengyelország, 16. Ausztria, 17. Szlovénia, 18. Horvátország, 19. Csehország, 20. Puerto Rico, 21. Argentína, 22. Montenegró, 23. Kongó, 24. Kazahsztán, 25. Angola, 26. Szlovákia, 27. Tunézia, 28. Kamerun, 29. Paraguay, 30. Üzbegisztán, 31. Irán, 32. Kína.
Nemrég Bajnokok Ligája-döntőt vezetett, most pedig teljesen háttérbe szorította a klubvilágbajnokságon a FIFA Kovács Istvánt, miután a PSG-Atlético Madrid szuperrangadón mutatott teljesítményét rengeteg kritika érte.
A Háromszéki Ágyúsok támadóját, Részegh Zsoltot a következő szezonban már nem láthatjuk jégkorongozni. A 25 éves csíkszeredai játékos nehéz szívvel búcsúzik, úgy érzi, sok minden maradt benne, de egészsége érdekében nem halogathatta tovább a döntést.
Az egészségügyi minisztérium sürgősségi rendeletet készít elő, amelyik lehetővé tenné az állami intézményeknél alkalmazott orvosok munkaszerződésének felbontását, ha munkaidejükben a magánegészségügyben dolgoznak.
Történelem, legendák és szociális felelősségvállalás – ez jellemezte a kolozsvári Unió szabadkőműves páholy működését a 19. század végén.
Országszerte spontán munkabeszüntetést robbantottak ki hétfőn az adóhatóság, a nyugdíjpénztár, a munkaerő-közvetítő és a szociális kifizetési ügynökség alkalmazottai a kormány által tervezett, a közszféra dolgozóit érintő megszorító intézkedések miatt.
További híreink: elhunyt Kincses Előd, a marosvásárhelyi fekete március nagy tanúja, leégett a Vlegyásza-csúcson levő meteorológiai állomás, és van ahol idén már másodszor virágzik a cseresznye…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!