Az olimpiai hetedik helyezett magyarok, illetve a románok a második kalapban szerepeltek. Magyarország az első kalapból Németországot, a harmadikból Csehországot, a negyedikből pedig a szabadkártyás Szlovákiát kapta ellenfélként az E csoportban. Románia egyelőre csak egy ellenfelét ismeri a C jelzésű kvartetteben, Norvégiát, mivel a csoportba az ázsiai kvalifikáció 3., illetve 4. számú továbbjutója fog kerülni.
A december 2. és 19. között Granollers, Torrevieja, Llíria és Castellón városában sorra kerülő 25. női világbajnokság lesz az első, amelyen 32 csapat vesz részt. Eddig 22 válogatott kvalifikált a tornára. Az észak-amerikai és karibi térség augusztus 22–25. között sorra kerülő kontinenstornájáról egy, a szeptemberi Ázsia-bajnokságról hat, az októberi dél- és közép-amerikai bajnokságról pedig három csapat csatlakozik majd a mezőnyhöz.
A vb-n mind a nyolc csoportból az első három helyezett jut tovább a középdöntőbe, ahol négy darab hatcsapatos csoportban folytatódnak a küzdelmek. Innen az első két-két helyezett kvalifikál a negyeddöntőbe.
A magyar csapat a középdöntőben az Ázsia-bajnokság győztese, Dánia, a Kongói DK és Tunézia közül három válogatottal találkozik, míg Románia a Hollandia, Svédország, az észak-amerikai bajnokkal és az ázsiai kvalifikáció 5. továbbjutójából hárommal meccselhet a középdöntőben.
Ez lesz a magyar csapat 23. világbajnoki részvétele, legjobb eredménye az 1965-ös arany-, valamint az 1957-es, az 1982-es, az 1995-ös és a 2003-as ezüstérem. A legutóbbi, kumamotói tornán a 14. helyen végzett az együttes. Románia eddig minden vébén részt vett, 1962-ben megnyerte a tornát, 1973-ban és 2005-ben második volt. Legutóbb a 12. helyen végzett.
25. női kézilabda-világbajnokság, Spanyolország
A csoport: Franciaország, Montenegró, Angola, Szlovénia
B csoport: Oroszország, Szerbia, Kamerun, Lengyelország
C csoport: Norvégia, Románia, az ázsiai kvalifikáció 3. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 4. számú továbbjutója
D csoport: Hollandia, Svédország, az észak-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 5. számú továbbjutója
E csoport: Németország, Magyarország, Csehország, Szlovákia
F csoport: Dánia, az ázsiai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, Tunézia, Kongói DK
G csoport: Horvátország, az ázsiai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 1. számú továbbjutója, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 3. számú továbbjutója
H csoport: Spanyolország, Ausztria, a közép- és dél-amerikai kvalifikáció 2. számú továbbjutója, az ázsiai kvalifikáció 6. számú továbbjutója
A középdöntő csoportbeosztása:
I. csoport: A–B csoportok továbbjutói
II. csoport: C–D csoportok továbbjutói
III. csoport: E–F csoportok továbbjutói
IV. csoport: G–H csoportok továbbjutói
Nem tartott a Fradival az ausztriai edzőtáborba Pászka Lóránd, a napokban kiderül, hol folytatja pályafutását a székely labdarúgó. A 29 éves balhátvéd legkitartóbb kérője az első élvonalbeli idényére készülő FK Csíkszereda.
Folytatódik a Székely Sport új videósorozata, a Helyzetbe hozunk! – Gyurka Csabával és Szabó Előd-Zsolttal. Szó esik a Sepsi OSK körüli botrányokról, a Szondy-interjú utórezgéseiről, klubvébéről, pikáns futsalpárharcról és hoki Kontinentális Kupáról.
Elsőfokú árvízvédelmi készültséget rendelt el hétfőn az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) tizenöt megye folyóvizeire.
Több módosító javaslatot nyújtott be a Szociáldemokrata Párt (PSD) a deficitcsökkentő intézkedésekről szóló törvénytervezethez, amelyért hétfőn készül felelősséget vállalni a kormány a parlamentben.
A benzin és a gázolaj jelentősen drágul augusztus 1-jétől, amikor mind az üzemanyagok jövedéki adója, mind az általános forgalmi adó (áfa/TVA) értéke emelkedik a Bolojan-kormány deficitcsökkentő intézkedéscsomagjának hatályba lépése nyomán.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!