Győzelemmel búcsúzott az idénytől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC női kézilabdacsapata: a felsőházi rájátszás utolsó játéknapján magabiztosan, 33–22-re győzte le idegenben a Nagyváradi CSU együttesét. A háromszékiek így hatodik helyen zárták a másodosztályú bajnokságot.
A szombati mérkőzésnek a tétje ugyan már nem volt komoly, de Carmen Cartaș tanítványai elszántan léptek pályára, és már az első percektől kezdve kezükbe vették az irányítást. Bár a találkozót a házigazda nyitotta egy góllal, a Sepsi-SIC gyorsan fordított, és negyedóra elteltével kétgólos előnyre tett szert.
A félidő végére hárommal mentek a zöld-fehérek (12–15), majd a második játékrészben teljesen felőrölték a váradiak ellenállását. Különösen a támadójáték volt hatékony, sokoldalúan, lendületesen játszott a sepsiszentgyörgyi gárda, amely végül 11 gólos különbséggel diadalmaskodott.
Ez volt a Sepsi-SIC hatodik sikere a rájátszásban, a 14 fordulós play-off során összesen 18 pontot gyűjtött. Bár a tabella első felére nem volt reális esélye odaérni, a szezon második felében mutatott teljesítmény bíztató lehet a következő idényre nézve.
Női kézilabda, másodosztály, felsőházi rájátszás, 14. forduló:
Nagyváradi CSU–Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 22–33 (12–15),
A Sepsi-SIC gólszerzői: Banu 7, Bîță és Pavel 5-5, Rău 4, Marton és Damian 3-3, Lupișcă és Bârlă 2-2, Sólymosi és Cirstian 1-1.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!