Csütörtökön délután a városi sportcsarnokban játszotta az első felkészülési jellegű találkozót az Esztergomi Vitézek és a Nagybányai Minaur női kézilabdacsapata.
Előbbieket Elek Gábor irányítja, a szakember többször járt Székelyudvarhelyen, a Székelyföldi Kézilabda Akadémia edzőképzésén tartott előadásokat. Több sportszerető emlékszik vissza arra az időszakra, amikor a tokiói olimpiára készülő magyar női kézilabda-válogatott Székelyföldön hangolt az ötkarikás játékokra, akkor Elek Gábor szövetségi kapitányi tisztségben volt itt.
Az Esztergomi Vitézek kispadjára tavaly ült le, rögtön fel is jutottak az élvonalba.
A csütörtöki mérkőzést meg is nyerték 34–29-re a Nagybányai Minaur ellen, a félidőben a Virágok Ligájában szereplő román együttes 17–14-es hátrányban volt.
A két gárda pénteken 16 órától a Rákóczi Centerben újból megmérkőzik egymással. A belépés díjtalan.
Milyen jól illenek egymáshoz! Igazi szép pár! És milyen jól egyeznek! – szokták mondogatni olyankor, amikor egy jól alakult házasság mindkét tagja, a házaspár gondtalan, másoknak is tetsző, példás családi életet él.
Nemcsak Niczuly Roland lett kegyvesztett a Sepsi OSK-nál, hanem öccse, Rajmund is, akivel június 30-án bontott szerződést a sepsiszentgyörgyi klub. Időközben viszont fordulat állt be Roland ügyében: újra a nagycsapattal edzhet.
Egy 70–80 méteres szakadékból került elő annak a motorosnak a holtteste, akit csütörtökön megtámadott egy medve a Transzfogarasi úton, a Vidraru-tó közelében.
Az olasz sajtó részleteket közölt a csütörtöki transzfogarasi halálos medvetámadás áldozatáról, a 48 éves Omar Farang Zinről, aki Facebook-oldalán tett közzé szerdán medvés fotókat és videókat.
Medve végzett egy olasz turistával a Transzfogarasi út Argeș megyei szakaszán – közölték a hatóságok csütörtökön.
Esszük a vízízű, papírízű zöldségeket és közben álmodozunk letűnt korok finomságairól. De mi ennek az oka?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!