Birtalan István súlyos egészségügyi problémákkal küzdött, az elmúlt tíz hónapban a fundeni-i kórházban kezelték. „A májam összeomlott! Már nem működik megfelelően, és igazi kínok között élek” – nyilatkozta korábban Birtalan István, idézi a gsp.ro.
A 75 éves korában elhunyt kézilabdázó haláláról a Libertatea számolt be. A hírt korábbi csapattársa, Dan Marin, 1974-ben világbajnok, 1972-ben olimpiai bronzérmes kézilabdázó is megerősítette.
„Sajnos igaz a sokkoló hír. A legendás Birtalan ma reggel 6 órakor hosszú szenvedés után elhunyt” – nyilatkozta Dan Marin.
Birtalan István 1948. szeptember 25-én született a Szilágy megyei Zsibóban. A román férfi kézilabda-válogatottban 1966-ban mutatkozott be. Az 1972-es és 1980-as olimpián bronzérmet, az 1976-os játékokon pedig ezüstérmet szerzett, 1974-ben 43 góljával ő lett a torna gólkirálya. Az 1970-es és az 1974-es férfi kézilabda-világbajnokságon aranyérmes Románia egyik kiválósága volt. 14 évig játszott a válogatottban, 231 mérkőzésen 993 gólt szerzett.
A Steauával, ahol tizenöt éven át játszott, 1977-ben megnyerte a Bajnokcsapatok Európa Kupáját. Aktív pályafutását a Polisportiva Folonica csapatában zárta, az olaszoknál mesés rekordot állított fel, 34 gólt lőtt egy mérkőzésen.
Birtalan István többször megfordult Székelyudvarhelyen, hiszen fia, Ștefan a megszűnt SZKC keretének tagja volt. A legendás kézilabdázó szoros kapcsolatot ápolt az udvarhelyi kézilabdás társadalommal.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!