„A magyarországi szervezőbizottsággal kiválóan együttműködünk és segítjük egymást. Nem számolunk olyan verzióval, hogy az Európa-bajnokság Szlovákiában nem lesz megrendezve” – áll az SZH csütörtöki sajtóközleményében.
A Bild című német napilap hétfői cikke szerint az elmúlt hétvége óta kézilabdás körökben azt híresztelik, hogy a koronavírus-járvány miatt a szlovák fél a visszalépést fontolgatja, és ez már az európai szövetséget (EHF) is foglalkoztatja.
– áll a közleményben, amelyből kiderül, kérdésként csak az maradt nyitva, hogy nézők előtt vagy nézők nélkül rendezik-e a mérkőzéseket Szlovákiában.
„Erre jelen pillanatban nem tudjuk a választ, várjuk az információkat a felelős döntéshozóktól” – közölte Jaroslav Holesa, az SZH elnöke. Hozzáfűzte: hétfőn sajtótájékoztatón mutatják be az Európa-bajnoksághoz kapcsolódó együttműködést a Mol-csoporttal, információt adnak a rendezéssel kapcsolatos aktuális kérdésekről és a szlovák válogatott felkészülésének utolsó fázisáról is.
A 24 csapatos tornán január 13. és 30. között 65 mérkőzést játszanak Budapesten, Szegeden, Debrecenben, Pozsonyban és Kassán. Mind a hat négycsapatos csoportból az első két helyezett jut a középdöntőbe, onnan pedig az első kettő kerül az elődöntőbe. Az egyik középdöntő-csoportnak Pozsony, a másiknak Budapest ad otthont, majd az elődöntőket és a helyosztókat a magyar fővárosban rendezik.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!