Villámrajt, Szkacskov-tripla, könnyed három pont a Sportklubnak

Orbán Zsolt 2021. december 05., 21:50 utolsó módosítás: 2021. december 05., 21:59

Már a hatodik percben két találattal vezetett a Csíkszeredai Sportklub vasárnap a Dunaújvárosi Acélbikák pályáján. Nem is volt kérdéses, hogy a székelyföldi vendégeké lesz mindhárom pont.

Jevgenyij Szkacskov vezette győzelemre a kék-fehéreket Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A szombati pihenőnap után vasárnap este Dunaújvárosban folytatta magyarországi Erste Liga-túráját a Sportklub, amely pár nappal korábban 6–3-as sikernek örülhetett Győrben, előzőleg pedig kiélezett mérkőzésen, 3–2-re kikapott az Újpesttől.

Az Acélbikák szombaton is jégen voltak, meglepő eredményt értek el saját közönségük előtt, hosszabbítás után gyűrték le a MAC HKB-t.

A kék-fehérek igyekeztek gyorsan eldönteni a találkozót, Jevgenyij Szkacskov már a meccs elején duplázott, előbb öt az öt mezőnyjátékos ellen, majd emberelőnyben is betalált.

Ez az orosz csatár estéje volt, ugyanis a második harmadban a mesterhármast is kipipálta, de még az első harmad végén Rokaly Szilárd is betalált.

A Sportklub magabiztos, négygólos vezetéssel korcsolyázott ki az utolsó húsz percre, s bár Szappanos elrontotta Szamankov „shutout”-ját, a vendégek győzeleme egyáltalán nem forgott veszélyben. Az 1–5-ös végeredményt Fodor Csanád állította be, kihasználva egy emberelőnyt, a kék-fehérektől Kuljas és Stach három-három assziszttal zárt.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Egy másik vasárnapi mérkőzésen a Brassói Corona Kovács Mátyás mesterhármasának is köszönhetően 6–3-ra nyert Győrben.

Hétfőn mindhárom erdélyi csapat mérkőzést játszik az Erste Ligában, a Gyergyói Hoki Klub a DEAC, a Brassó az UTE, míg a Sportklub a Ferencváros vendége lesz a csúcsrangadón.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz – vasárnapi játéknap
Dunaújvárosi Acélbikák–Csíkszeredai Sportklub 1–5 (0:3, 0:1, 1:1)
Gólszerzők: Szappanos (41., emberelőny – Török, Pozsár), ill. Szkacskov (4., Fodor, Kuljas, 6., emberelőny – Stach, 30., Kuljas, Stach), Rokaly Sz. (18.), Fodor (50., emberelőny – Stach, Kuljas)
Kapura lövések: 14–45
Kiállítások: 12, ill. 8 perc
DAB: Kovács Dávid (Jason Ferreira) – Danyiil Bubnov, Pozsár Márk, Jegor Kabatajev, Szappanos Dávid, Török Viktor – Benke Dorián, Igor Bobcek, Németh Péter, Ivan Ribcsik, Szűcs István – Erdély Botond, Szécsi Patrik, Horváth Ákos, Lőczi Árpád, Németh Árpád – Druja Benjámin, Tamás István, Gebei Gergely, Marosi Máté, Pinczés Olivér. Vezetőedző: Leo Gudas.
Sportklub: Makszim Szamankov (Adorján Attila) – Gecse Hugó, Láday Tamás, Rokaly Norbert, Rokaly Szilárd, Reisz Áron – Gyenisz Kuljas, Papp Szabolcs, Fodor Csanád, David Stach, Jevgenyij Szkacskov – Karel Kubat, Salló Alpár, Becze Tihamér, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs – Farkas Tamás, Sofron István. Vezetőedző: Enrico Rossi.
Játékvezetők: Kincses Gergely, Timár Balázs – Hernády Kristóf, Szabó Dávid (vonalbírók)

Egy korábbi mérkőzésen:
UNI Győr ETO HC–Brassói Corona 3–6 (0:2, 1:2, 2:2)
Gólszerzők: Turbucz Martin (22., 42., utóbbit emberelőnyben), Szalma Zsolt (45., emberelőny), ill. Kovács Mátyás (7., 21., 55.), Bors Huba (12.), Radim Valchar (21.), Patrik Machala (42.)