A szombat délutáni meccset lényegében már a 14. percre alatt eldöntötte a GYHK, ekkor 4–0 állt az eredményjelzőn.
A góltermelést Orbán kezdte, aki a legelső támadásból beköszönt a vendégek kapujába. Még a második percben könyökhasználat miatt végleges kiállítást kapott Szigeti, az ítélet túlzottnak tűnt. Az emberelőnnyel nem tudtak élni a vendégek, sőt, Ambrus Gergő is kapott két percet.
Ezt követte egy perc után Kozma kékvonalas bombája, és a második hazai gól. Majd Vincze Péter következett, és szép cselek után Sárpátki is megszerezte első gólját a gyergyói csapatban.
A szünet után közvetlenül emberelőnyben is eredményes volt a Székesfehérvárról hazahívott csatár. 5–0 után a harmad közepén változott újra az állás, a Titánok is betaláltak, és mint később kiderült, ez maradt a becsületgóljuk is.
Ruczujnak nem sok védeni valója volt ezen kívül, de ami még jött, azt magabiztosan hárította. A hazaiak jobban odafigyeltek a védekezésre, mint egy nappal korábban a Dunaújváros ellen.
Bodó sem maradt adós a góllal, egy büntetőlövést értékesített mesterien, majd egy Saari bomba zárta a második játékrészt. Az utolsó húsz percben Bodó másodszor is eredményes volt, majd az egész lelátó egyként örült Haaranen első góljának. A kisnövésű, de annál tehetségesebb finn hátvéd, már most közönségkedvencnek számít.
9–1-re nyerte a mérkőzést a GYHK, azaz két nap alatt 19 találatot ért el.
Ezt azonban Szilassy Zoltán szerint sem árt a helyén kezelni: két nagyon fiatal csapat ellen érte ezt el a csapata, az igazi erőfelmérő most jön, Hétfőn a Brassót és Csíkszeredát is túlórában legyőző UTE látogat Gyergyószentmiklósra, majd pénteken a Sportklubot fogadják a piros-fehérek.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Brassói Corona Brassó | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 16-7 | 7 |
2 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 15-7 | 7 |
3 | Újpesti TE UTE | 3 | 1 | 2 | 0 | 0 | 7-2 | 7 |
4 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 3 | 2 | 0 | 0 | 1 | 19-8 | 6 |
5 | MAC HKB Újbuda MAC HKB | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 8-4 | 5 |
6 | FTC-Telekom FTC | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 5-4 | 3 |
7 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 2 | 1 | 0 | 0 | 1 | 7-7 | 3 |
8 | Debreceni EAC DEAC | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2-3 | 1 |
9 | Győri ETO HC Győri ETO HC | 2 | 0 | 0 | 0 | 2 | 6-10 | 0 |
10 | Fehérvári Titánok Titánok | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 6-22 | 0 |
11 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 3 | 0 | 0 | 0 | 3 | 9-26 | 0 |
Tizenegy év után távozott Székesfehérvárról Mihály Ákos, a korábbi magyar válogatott jégkorongozó az Erste Liga legutóbbi szezonjában ezüstérmes Brassói Coronánál folytatja.
Pár nappal ezelőtt vált hivatalossá, hogy az FK Csíkszereda megvált egyik legfontosabb játékosától, Anderson Cearától, aki az FCSB-nél folytatja pályafutását. Úgy tűnik azonban, hogy a Hargita megyei klub már dolgozik a brazil futballista pótlásán.
Eszméletlen állapotban találtak rá egy 48 éves csíkszeredai férfira kedden délután a város Tudor lakónegyedi részén. A helyszínre érkező mentőegység már nem tudott segíteni rajta, holttestét átadták az igazságügyi orvosszakértőknek.
Néhány nap leforgása alatt másodszor vallott kudarcot a román államfő kormányalakítási kísérlete, ami a válság mélyülésén túlmenően lesújtó képet nyújt az elnök makulátlannak hitt politikai-erkölcsi felfogásáról is.
A magyar nyelv használata és a kétnyelvű feliratok ellen ágált egy videóban Lucian Mușat, a szélsőjobboldali Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) Szilágy megyei parlamenti képviselője, a megyei pártszervezet elnöke.
… leomlott a szászmuzsnai evangélikus erődtemplom falának egy része… és nyolc év után hamarosan új autópálya-szakaszt avatnak Erdélyben, ha minden jól megy.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!