Sima volt a második is, újabb gólzáporos GYHK-siker

Gergely Imre 2021. szeptember 18., 22:11 utolsó módosítás: 2021. szeptember 18., 23:10

Ismét különösebb megerőltetés nélkül szerezte meg a három pontot a Gyergyói Hoki Klub. Az Erste Liga második játéknapján 9–1-re nyertek a piros-fehérek. Az igazi erőfelmérő csak ezután következik: hétfőn az Újpest látogat Gyergyószentmiklósra.

Két meccs, tizenkilenc termelt gól Fotó: Szász Adorján/GYHK

A szombat délutáni meccset lényegében már a 14. percre alatt eldöntötte a GYHK, ekkor 4–0 állt az eredményjelzőn.

A góltermelést Orbán kezdte, aki a legelső támadásból beköszönt a vendégek kapujába. Még a második percben könyökhasználat miatt végleges kiállítást kapott Szigeti, az ítélet túlzottnak tűnt. Az emberelőnnyel nem tudtak élni a vendégek, sőt, Ambrus Gergő is kapott két percet.

Ezt követte egy perc után Kozma kékvonalas bombája, és a második hazai gól. Majd Vincze Péter következett, és szép cselek után Sárpátki is megszerezte első gólját a gyergyói csapatban.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A szünet után közvetlenül emberelőnyben is eredményes volt a Székesfehérvárról hazahívott csatár. 5–0 után a harmad közepén változott újra az állás, a Titánok is betaláltak, és mint később kiderült, ez maradt a becsületgóljuk is.

Ruczujnak nem sok védeni valója volt ezen kívül, de ami még jött, azt magabiztosan hárította. A hazaiak jobban odafigyeltek a védekezésre, mint egy nappal korábban a Dunaújváros ellen.

Bodó sem maradt adós a góllal, egy büntetőlövést értékesített mesterien, majd egy Saari bomba zárta a második játékrészt. Az utolsó húsz percben Bodó másodszor is eredményes volt, majd az egész lelátó egyként örült Haaranen első góljának. A kisnövésű, de annál tehetségesebb finn hátvéd, már most közönségkedvencnek számít.

9–1-re nyerte a mérkőzést a GYHK, azaz két nap alatt 19 találatot ért el.

Ezt azonban Szilassy Zoltán szerint sem árt a helyén kezelni: két nagyon fiatal csapat ellen érte ezt el a csapata, az igazi erőfelmérő most jön, Hétfőn a Brassót és Csíkszeredát is túlórában legyőző UTE látogat Gyergyószentmiklósra, majd pénteken a Sportklubot fogadják a piros-fehérek.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz:

Gyergyói Hoki Klub–Titánok 9–1 (4–0, 3–1, 2–0).
Gólszerzők: Brance Orbán (1. perc), Kozma Zsolt (2.), Vincze Péter (11.), Sárpátki Tamás (15. és 21.), Chris Bodó (35. és 51.), Santeri Saari (38.), Matias Haaranen (55.), illetve Németh Kristóf (32.)
Kapura lövések: 64–16.
Kiállításpercek: 42–21 (ebből Szigeti Ákosnak 25, Biró Gergőnek 5 perc, illetve Ambrus Gergőnek 5 perc fegyelmi).