Semmi sem jött össze a GYHK-nak a Fradi ellen

Gergely Imre 2021. február 20., 21:16 utolsó módosítás: 2021. február 20., 21:17

Az első harmadban elkövetett gyergyói hibákat kihasználó FTC-Telekom elvitte a pontokat Gyergyószentmiklósról, a GYHK-nak semmi sem sikerült ezúttal. A zöld-fehérek bebiztosították, hogy legalább a második helyen zárnak az alapszakaszban.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

Nekiesett az ellenfélnek a GYHK a mérkőzés kezdetén, és két hatalmas helyzet is kimaradt Nagy Kristóf kapujánál. Silló kapuvasat is lőtt. Az eredmény azonban nem változott ekkor még.

A kezdeti gyergyói rohamok után az FTC-Telekom került emberelőnybe és ekkor Jordon Cooke bravúros védéseire volt szükség, hogy ne szülessen gól. A 8. percben azonban már ő is tehetetlen volt, egy a kapu elé lőtt korongba Nagy Gergő csapott bele és megszerezte a vezetést.

Három perccel később ismét a zöld-fehérek csapatkapitánya volt eredményes, a támadóharmad közepén maradt teljesen egyedül, és a ziccert nem hibázta el. Két gól még nem sok a hokiban, s úgy tűnt, ennyi lesz a különbség az első szünetben, de fél perccel ezelőtt Somogyi elé került egy össze-vissza pattogó korong a kapu torkában és már 0–3 lett az állás. Nem volt ez egy reális eredmény, de a gólok száma számít...

A középső játékrészben lényegesen több lehetősége volt a gyergyóiaknak, de mindhiába, sehogy sem jutott túl a korong a vendégek kapusán.

Az utolsó húsz percben egymást érték a kiállítások mindkét oldalon, alig volt igazán folyamatos játék, ideges volt a hangulat a jégen, szabálytalan, sérülésveszélyes megmozdulások, ütközések, és kisebb pofozkodások is voltak.

A GYHK ugyan ilyen körülmények közt is megpróbált felzárkózni, de sikertelenül, az utolsó percben pedig Kulmala emberelőnyös találata állította be a 0–4-es végeredményt.

A gyergyóiakra most egy hárommeccses párharc következik a Brassói Corona ellen kedden és szerdán idegenben, pénteken Gyergyószentmiklóson.

Jégkorong, Erste Liga alapszakasz:
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 0–4 (0–3, 0–0, 0–1).
Gólszerzők: Nagy Gergő (8. és 11.), Somogyi Balázs (20.), Rasmus Kulmala (60.)
Kapura lövések: 36–39.
Kiállításpercek: 32–20 (Ebből Marek Troncinskynek lés Szabó Krisztiánnak 10-10 perc fegyelmi).