Egy 1976-os archív felvétel eleveníti fel a Csíkszeredai Lyceum hokicsapatának világát: búcsúmérkőzés, ünnepség és legendás alakok idézik meg a csíki jégkorong hőskorát és közösségi erejét.
A filmkockákat Boda Jenő tanár-edző osztotta meg, aki az 1970-es években a Lyceum felnőtt bajnokságban szereplő, sikeres csapatainak vezetője volt.
A felvétel az akkori végzős játékosok búcsúmérkőzését örökíti meg, megőrizve egy korszak hangulatát és a csíki jégkorong egyik meghatározó közösségének pillanatait.
A képsorokon rövid mérkőzésjelenetek, a játékosok mindennapjai és ünnepi mozzanatok váltják egymást. A díjátadó pillanatokban feltűnik Nedelka Géza, az iskola egykori igazgatója, aki a sportolók jutalmazásában vállalt szerepet.
A felvételek egy másik különleges vonatkozása, hogy rövid időre „megszólal” rajtuk az iskola legendás nyelvésze, néhai Miklós József, aki jellegzetes, bemondói hangján kíséri a képeket.
Ugyanezen a filmen látható a Lyceum jégkorongszakosztályának fennállásának 10. évfordulójára rendezett ünnepség is, amelynek a csíkszeredai jégcsarnok – a mai Vákár Lajos Műjégpálya – adott otthont.
A megnyitón tíz csapat, valamint egy újonnan alakult gyermekegyüttes vonult fel, jelképezve a szakosztály fejlődését és jövőjét.
Az ünnepség során díszokleveleket és emléklapokat adtak át a sportolóknak, akik látványos, mozgalmas műsort mutattak be a jégen. A diákok a Lyceum nevét formálták meg testükkel.
A korosztály számos tehetséges játékost adott a sportágnak: többen ifjúsági és utánpótlás-válogatottként, néhányan pedig felnőtt válogatottként képviselték Romániát rangos nemzetközi versenyeken.
„A képsorok egy korabeli Doppel Super 8 mm-es felvevőgéppel készültek. A digitalizálás a nagyobbik fiam, Boda Zsolt segítségével történt, aki maga is ifjúsági és utánpótlás-válogatott játékos volt, és Európa-, valamint világbajnoki rendezvényeken szerepelt, nemzetközi Fair Play-díjasként, a videó vágásában pedig Tamás fiam és Gergő unokám segített, köszönet érte” – nyilatkozta Boda Jenő a Székely Sportnak.
Népes közönség előtt és kiváló hangulatban rendezték meg a labdarúgó 3. Ligába jutásért zajló osztályozó első mérkőzését Csíkszentsimonban. A vendég Kovásznai Kárpátok 2–1-re nyert, így előnyből várhatja a jövő heti hazai visszavágót.
Új érkezőről számolt be hétfő délután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, amely gőzerővel készül a Szuperliga következő idényére. A háromszéki együttes megszerezte Gustavo Cascardo játékjogát, a brazil védő a bolgár élvonal ezüstérmesétől érkezik.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) volt elnöke, Elena Lasconi szombaton felszólította Nicușor Dan államfőt, hogy vállalja a felelősséget a döntéseiért, és ismerje el a romániaiak előtt, hogy hibázott.
A képességfelmérő vizsga első napját technikai hibák árnyékolták be: a dolgozatfeltöltő platform többször összeomlott, tanárok ezrei rekedtek órákra az iskolákban. A szakszervezetek szerint a minisztérium alkalmatlansága okozta a káoszt.
Még a nyáron átadhatják az észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti, 12 kilométeres szakaszát Szilágy megyében – közölte a közlekedési tárca illetékese.
Az 1989 előtti etnikai egyenlőség matematikája alapján tizenegy magyar diák nem tett ki hét embert. Utolsó előtti felvonásához érkezett az MCC-történészkerekasztal.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!