Románia nyert Japán ellen a hokivébén, három győzelemmel zárt

Dobos László 2024. május 04., 16:32

Minden várakozást felülmúlva három győzelemmel zárta Románia jégkorong-válogatottja az olaszországi divízió 1/A jelű világbajnokságot. A székelyföldikre épített együttes szombaton délután Japán ellen diadalmaskodott két góllal.

Két vereség után következett három diadal a romániai hokiválogatott számára Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Románia támadott többet, lőttek többet kapura az első húsz percben a Japán elleni mérkőzésen, amelynek első játékharmadában mindkét együttes kivédekezett egy-egy emberhátrányt.

A találkozó első gólját a romániai együttes szerezte az 5. percben, amikor Szkacskov távoli lövése Robert Gliga ütőjén irányt változtatva kötött ki Japán kapujában (1–0). A 19. percben az ázsiai gárda egy szerencsés találattal kiegyenlített, a kapura felé lőtt korong Láday korcsolyájáról pattant be a kapuba (1–1), de 18 másodperccel később Jevgenyij Szkacskov újra előnyhöz juttatta a romániai együttest, Bors remek átadását közelről a hálóba lőtte (2–1).

Többet támadtak a második játékrészben a japánok, gólt azonban a romániai csapat ért el, amelynek egy emberelőnye is kihasználatlanul maradt. A 35. percben Részegh Tamás remek passzát Rokaly Szilárd váltotta gólra (3–1).

Fotó: IIHF/Vanna Antonello

Az utolsó játékrészben szinte végig Japán rohamozott, az utolsó húsz percben 15:2 volt javukra a kapura lövések aránya. A romániai gárda kivédekezett egy emberelőnyt, de a japán nyomás a 37. percben góllá érett, Ju Szato lefaragott a hátrányból (3–2). Az utolsó szűk két és fél percre az ázsiai együttes kapuslehozatallal próbálkozott, hat az öt mezőnyjátékos ellen támadott, a romániai játékosok azonban korongot szereztek, és Matias Haaranen saját harmadából az üresen hagyott kapuba lőtte a játékszert (4–2).

A mérkőzés végén a romániai csapatból a mérkőzés legjobbjának Jevgenyij Szkacskovot választották.

Ami pedig a torna végén megválasztott legjobbakat illeti, Tőke Zoltán kapus, Matias Haaranen hátvéd és Péter Balázs csatár vehetett át elismerést.

Férfi jégkorong, divízió 1/A vb, 4. forduló:

Románia–Japán 4–2 (2–1, 1–0, 1–1).
Gólszerzők: Roberto Gliga (5.), Jevgenyij Szkacsov (19.), Rokaly Szilárd (35.) és Matias Haaranen (60.), illetve Szota Iszogai (19.) és Ju Szato (57.).
Kapura lövések: 18–30.
Büntetőpercek: 4–4.

Játékvezetők: Bercelo Geoffrey (francia) és Sean Fernandez (amerikai), Davide Mantovani (olaszországi) és Jaka Zgonc Gasper (szlovéniai).

Románia: Tőke Zoltán, Adorján Attila (kapusok) – Matias Haaranen, Imre Patrik, Péter Balázs, Részegh Tamás, Rokaly Szilárd (első sor); Salló Alpár, Bors Huba, Albert Zagidullin, Molnár Zsombor, Jevgenyij Szkacskov (második sor); Ferencz-Csibi Róbert, Györfy Tihamér, Sándor-Székely Ottó, Roberto Gliga, Molnár Zoltán (harmadik sor); Láday Tamás, Gajdó Balázs, Fodor Csanád, Kovács Mátyás, Rokaly Norbert (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Dave MacQueen.

Japán: Nariszava, Fukufuzsi (kapusok) – Jamada, Isida, K. Otszu, Furuhasi, Nakadzsima (első sor); Jonejama, H. Szato, Hanzava, Nakadzsima, J. Szato (második sor); Hajata, Halliday, Takagi, Oszava, Hitoszato (harmadik sor); K. Otszu, Lawlor, Irikura, Iszogai, K. Szato (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Jarrod Skalde.