Az április 6-ai küldöttgyűlésen 21 klub képviseltette magát, de közülük az ellenőrző testület csak 17-nek igazolta a szavazati jogát. Nagy Attilát 12 szavazattal választották meg, ellenjelöltjére, Miklós Ervinre, a Háromszéki Ágyúsok elnökére négyen voksoltak, egy szavazatot pedig érvénytelenítettek.
Alexandru Hălăucă, a FRHG tavaly ősszel – a székelyföldi klubok képviselőinek kizárásával – újraválasztott korábbi elnöke és támogatóinak többsége távol maradt a tisztújítástól.
– Milyen fázisban áll jelenleg a szakszövetség vezetésének az átvétele, a jogi procedúra?
– Kezdjük azzal, hogy jelenleg tizenegy per van folyamatban. (a régi és az új vezetőség között – szerk. megj.). A tisztújító közgyűlést a sortminisztérium írta ki, a sportminisztérium épületében zajlott. Szabályos közgyűlés volt, amelyen megválasztották a vezetőséget, a napokban meg fogjuk kapni az engedélyt a sportminisztériumtól, hogy vezethessük a szövetséget. Utána a statútumot bíróság elé kell vinni, elfogadtatni a módosítást, és amikor ezek a folyamatok véget érnek, akkortól tudjuk majd véglegesnek mondani a választásokat.
– A felnőtt bajnokság nem fejeződött be, a régi szövetség döntése értelmében a Steaua és a Brassó döntőt játszik, a Csíkszereda és a Gyergyó pedig a bronzérmeért kellett volna jégre lépjen. Ez azonban nem történt meg, a két székelyföldi klub nem állt ki…
– Lehet, hogy a Hălăucáék által hozott döntés két csapatnak megfelel, és ők játszanak, de a másik kettőnek nem felel meg, és így nem játszik. Itt van egy nagyon fontos rész: ezeket az eredményeket valakinek majd a bajnokság végén el kel fogadnia. Én nem hiszem, hogy ezek az eredmények el lesznek fogadva, mert az új vezetőségnek más a véleménye. Számomra – és ahogy beszültük, a vezetőségi tagok többségének is – elfogadhatatlan, hogy valakinek elvegyék a jogát attól, hogy megküzdjön a bajnoki címért.
– Az új vezetőségnek tagja a Brassói Corona elnöke, Alexandru Dedu is.
– Mi azt szeretnénk, hogy minden hokiközpont legyen képviselve a vezetőségben, tudja elmondani amit gondol, ismertesse, hogy milyen elképzelései, fejlesztési tervei vannak, legyen helye az asztalnál, s utána döntünk. Meg vagyok győződve, hogy a józan ész felül fog kerekedni.
– Soroljon fel néhányat az új vezetőség tervei közül.
– Már most neki kell fogni a jövő évi bajnokságok megszervezésének, el kell készíteni azt a sportnaptárt, ami által el tudjuk majd érni, hogy az utánpótláskorú válogatottakat is tudjuk felkészíteni. Ne az történjen, mint most, hogy néhány nappal a vébé előtt összeülnek, játszanak egy-két felkészülési mérkőzést, elmennek a világbajnokságra, s látjuk, mi történik… Nagyon fontos lenne minden szempontból újragondolni az egész utánpótlás-rendszert. Fontos az U15-ös és az U16-os korosztályú válogatottak összeállítása. Ez régebb a Phoenix programmal működött, ezt újra fogjuk indítani. Nagyon fontos lenne a játékvezetők toborzása és képzése, hiszen ott is nagy problémák vannak. Rengeteg kihívás van. Fontosnak tartjuk, hogy találjuk meg azokat a médiapartnereket, akiken keresztül népszerűsíteni tudjuk a jégkorongot. Most a végén mondok egy jó hírt! A Prima Sport TV tíz mérkőzést fog közvetíteni az egyetemista világkupáról. Ehhez hasonló nem történt az elmúlt tíz évben a román bajnokság vagy a Román Kupa esetében.
A Csíkszeredai Sportklub korábbi legendájával, a csapatot öt szezonon át erősítő Andrej Szergejevics Taratuhinnal beszélgettünk a jégkorong Erste Liga elődöntőjének negyedik mérkőzését megelőzően.
Vasárnap kora délután zárult a labdarúgó 2. Liga felsőházi rájátszásának nyitófordulója. Kisebb meglepetést okozott az FC Argeș.
A nyomozóhatóságok két férfi, akik közül egyik rendőr, előzetes letartóztatását kérték vasárnap a Temes megyei törvényszéken egy drogkereskedelemmel kapcsolatos ügyben.
A helyiek szerint éjszaka nincs bátorságuk átkelni azon a közúti hídon, amely a brassói régi kerülőúton található, mert olyan rossz állapotba került, hogy már életveszélyessé vált.
Áprilistól a mezőségi szórványban folytatja lelkészi szolgálatát Ballai Zoltán, miután a Kolozsvár Felsővárosi Református Egyházközség presbitériuma megvonta tőle a bizalmat.
Magyarország (a szomszédos országokkal ellentétben) egészen 1941. június 27-ikéig kimaradt lényegében a második világháborúból. Aztán történt valami, ami mindent megváltoztatott. De mi volt a valós oka a hadba szállásnak?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!