Az ominózus mérkőzést 5–4-re megnyerte a Csíkszeredai Sportklub, Kedves Tamás azonban a találkozón már nem léphetett jégre, de a csíkiak hétközi, Ágyúsok elleni román bajnoki meccsén sem.
Az Erste Liga fegyelmi bizottsága megvizsgálta az összecsapás 2. percében történt esetet, amikor Dóczi Zsombor (BJAHC) 5+20 perces végleges fegyelmi büntetést kapott palánkra lökésért.
Az eset kapcsán a fegyelmi bizottság az alábbiakat állapította meg: „A Budapest Jégkorong Akadémia HC játékosa palánknak lökte ellenfelét, aki megsérült. Dóczi Zsombor az ütközésnél nem ugrott fel, a mozdulatsorban nem alkalmazott indokolatlanul nagy erőt.
Az eset összes körülményét mérlegelve, a játékvezetők által a pályán kiszabott büntetést helybenhagyta és nem alkalmazott a játékossal szemben további szankciót” – olvasható az fb közleményében.
A Csíkszeredai Sportklubtól megtudtuk, hogy Kedves Tamás jobban van, az ütközés miatt nem kellett kórházban maradnia, csupán néhány nap pihenést írtak elő, és ha minden jól alakul, akkor az októberi meccseken már jégre is léphet.
A Sportklubra két hazai mérkőzés vár szeptember végén a jégkorong Erste Ligában: pénteken az Újpest, vasárnap pedig a Debrecen vendégszerepel a Vákár Lajos Műjégpályán.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!