Újabb bravúr a Sportklubtól, legyűrték az esélyesebb BJAHC csapatát

Dobos László 2024. szeptember 22., 21:51

Jó iramú, sok gólt hozott mérkőzésen nyert vasárnap este hazai jégen a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erse Ligában. Kevin Constantine tanítványai Sofron István új csapatát győzték le kiélezett csatában.

Patrik Forsberg (58-as mezzel) három góllal járult hozzá csapat sikeréhez •  Fotó: Borbély Fanni
Patrik Forsberg (58-as mezzel) három góllal járult hozzá csapat sikeréhez Fotó: Borbély Fanni

Nagy tapsot kapott a csapatok bemutatásánál a csíkszeredai Sofron István, aki az elmúlt három szezonban szülővárosa csapatát erősítette. Volt egy másik székely legény is a vendégeknél, a 19 éves csíkszentkirályi születésű Ravasz Csanád, aki a BJAHC első sorában kapott helyet.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Rosszul kezdődött a Sportklub számára a mérkőzés, már a 24. másodpercben gólt kapott a csíki csapat, az első támadás végén Schlekmann betalált (0–1). A következő percben újabb csapás érte a hazai együttest,

Kedves Tamás egy palánknak való ütközést követően súlyosan megsérült, a mentőautó a kórházba szállította.

Ő nem folytathatta a játékot, de a sérülést okozó budapesti játékos sem játszhatott többet, Dóczi Zsombor mérkőzés-büntetést kapott, a Sportklub pedig kerek öt percig emberelőnyben játszhatott.

Ebben a periódusban két gólt szereztek a csíkiak,

előbb Fredrik Forsberg (1–1), majd Salló Alpár talált be távoli lövésből (2–1).

A jó iramú mérkőzés még hozott egy gólt a szünetig, Varga Arnold révén kiegyenlített a BJAHC (2–2).

Két nagy gólhelyzettel kezdődött a második játékrész, előbb a vendégek, majd a hazaiak találták el a kapuvasat.

A meccs közepén, a 32. percben látványos találattal újra vezetést szerzett a Sportklub:

Becze egy szép csel után a palánk mellől eleresztett egy lőtt passzt, Forsberg pedig leheletfinoman ért bele (3–2).

Nagyon rövid időn belül válaszolt a BJAHC, három a kettő elleni akció során Ravasz passzából Molnár Bálint egyenlített (3–3). Két nagy csíki helyzet volt még a második szünetig, az elsőnél Farkas, a BJAHC kapusa védett bravúrral, a másodiknál, a 36. percben azonban Péter Balázs kapu mögüli remek passzát Rokaly Szilárd közelről belőtte (4–3).

A harmadik játékrész közepén újra kiegyenlített a vendégcsapat:

Adorján Attila, a csíki kapus védte Sofron, majd Pozsgai kapura tartó korongját, de Keresztes lövését már nem érte el (4–4).

Bő hat perccel a rendes játékidő előtt kettős emberelőnybe került a Sportklub, a csíki szakvezetés időt kért, majd a mesterhármasig jutó Forsberg révén gólt ütött (5–4).

Az utolsó másfél percben a vendégcsapat kapuslehozatallal is próbálkozott, az eredmény azonban már nem változott.

A Csíkszeredai Sportklubra újabb két hazai mérkőzés vár az Erste Ligában: pénteken az Újpest, jövő vasárnap pedig a Debrecen együttesét fogadják a székelyföldi kék-fehérek.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Budapest JAHC 5–4 (2–2, 2–1, 1–1).

Gólszerzők: Fredrik Forsberg (4., 32. és 57.), Salló Alpár (7.) és Rokaly Szilárd (36.), illetve Schlekmann Márk (1.), Varga Arnold (17.), Molnár Bálint (32.) és Keresztes Levente (48.).
Kapura lövések: 26–18.
Büntetőpercek: 6–33 (ebből Dóczi Zsombornak 5+20 perc fegyelmi).
Játékvezetők: André Attila és Magyar Áron, illetve Borsos Barna és Galyusnyák Botond.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kovács Előd, Both Péter, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kristó Csongor, Bajkó Csongor, György Szilárd, Silló Arnold, Kedves Tamás (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).

Budapest JAHC: Farkas Roland, Kiss Dániel (kapusok) – Curtis Jakob Roach, Pozsgai tamás, Ravasz Csanád, Weidemann Márk, Molnár Bálint (első sor); Dóczi Zsombor, Boros Dániel, Schlekmann Márk, Nagy Gergő, Sofron István (második sor); Szabó Dániel, Varga Arnold, Luke Alkan Santerno, Keresztes Levente, Ethan Gabriel Somoza (harmadik sor); Tóth Richárd, Vértes Nátán, Molnár Zétény (negyedik sor). Stáb: Kangyal Balázs (vezetőedző), Marton Tibor (másodedző), Stocker Karolina, Kis András, Hubay Zsombor és Mészáros László (hivatalos személyek).