A 2008-as szapporói csodáig csak képzelődött a magyar jégkorong arról, hogy egyszer a legjobbak között szerepelhet. Ezt az élményt élhették át Ladányiék Svájcban, aztán 2015-ig újra álom maradt mindez. Akkor Lengyelországból sikerült kijutni Oroszországba, ahol megszületett az első győzelem is a fehéroroszok ellen.
Ez a meccs akkor úgy vonult be a hokitörténelembe, mint az a mérkőzés, ahol a végén először szólalt meg hivatalosan a Himnusz.
2022-ben Szlovéniában nyílt meg az újabb reális lehetőség a feljutásra amivel éltek is Sofronék, így lehetett ott a nemzeti válogatott Tamperében.
Ott ismét megszólalt a magyar himnusz a franciák elleni győzelem után, és az utolsó meccsen az osztrákok elleni szétlövésig reménykedhettünk abban, hogy másodszor is megtörténik ez. Nem jött össze, és ez ismét kiesést jelentett.
Azonban tavaly megtörtént az, ami már egy szintlépésnek számít a nemzetközi jégkorongban: Magyarország bekerült a „liftező” válogatottak közé. Vagyis egy év után ismét kiharcolta a feljutást, ráadásul Divízió I/A világbajnokként, ami szintén történelemírást jelentett.
A történelemírás most azt jelentené, hogy sikerülne bent is maradni az elitben.
Ez a csoport sokkal erősebbnek látszik, mint amiben két éve szerepelt a magyar válogatott. Akkor ott volt a papíron ugyan egy szinttel jobb, de mégis megfogható Franciaország és Ausztria. Most viszont csak olyan ellenfelek várnak Majoros Gergely együttesére, akik papíron is még erősebbek, mint az említett két korábbi rivális.
Csehország, az Egyesült Államok és Svájc elérhetetlennek tűnő távolságban vannak, Németország is inkább tartozik a közvetlen elithez mint az A csoport alsóházához.
És ott van három olyan válogatott azaz Norvégia, Dánia és Kazahsztán, akik talán valamivel közelebb vannak (a dánokat és norvégokat meg is sikerült csípni a felkészülés során) de legyőzésük így is hatalmas fegyvertény lenne.
Meg még az is kérdés, hogy ki lesz a közvetlen rivális a bennmaradásért folyó harcban. Egy óriási sikernek számító győzelem sem lenne elég akkor, ha nem épp azzal a csapattal szemben sikerül elérni, akinek szintén ezen a meccsen múlik a sorsa (a tavalyelőtti franciák elleni győzelmet most is szívesen odaadná minden magyar szurkoló, az osztrákok elleni meccs megnyerésért).
Ha tippelni kellene, akkor a kazah, vagy a norvég válogatott ellen kell teljesíthetetlennek látszó küldetést. Legyőzni őket és ezzel bennmaradni.
A Kazahsztán elleni meccs kedden lesz, Norvégiával a csoportkör utolsó meccsét vívja a magyar válogatott.
Ott van a keretben három székely jégkorongozó Ambrus Gergő, Horváth Bence, Mihály Ákos, valamint a GYHK-ból még Vincze Péter, ők is beleírhatják a nevüket a jégkorong történelemkönyvekbe
Szilassy Zoltán a válogatott edzője szerint a nyolc felkészülési mérkőzés az alapszakasz volt – most jön a rájátszás.
„A nyolc felkészülési mérkőzés az alapszakasz volt – most jön a rájátszás. Abból kell kiindulnunk, amit a dánok és a kanadaiak elleni meccsek színvonala mutatott, és elsősorban arra kell számítanunk, amit az MVM Dome-ban láthattunk a kanadai válogatottól. Nagyon gyors volt a gondolkodási sebességük. Erre kell különösen odafigyelnünk: minden korongvesztés vagy rossz döntés után nagyon hamar jöhet a probléma.
A játékhelyzetek változása, az átmenetek rendkívül gyorsak lesznek. Ez alatt azt értem, hogy éppen milyen a viszonyunk a koronghoz – mi birtokoljuk-e, vagy az ellenfél –, illetve hogy korongos vagy korong nélküli játékos ellen kell-e védekeznünk. Ezekre a gyors átmenetekre kell felkészülnünk, mert az ellenfelek rendkívül magas szinten hokiznak.
A felkészülésünk nagyon jól sikerült. Meccseket nyertünk, jól teljesített a csapat. Hosszú időszakon vagyunk túl, amely alatt a forma ingadozott, a végén egy kis tompaság is jelentkezett – szerintem éppen jókor. Most szeretnénk ebből egy felfelé ívelő formát mutatni.
Akkor is lépésről lépésre kell haladnunk, ha esetleg nem úgy alakulnak az eredmények. Nagyon erős ellenfelek várnak ránk, de a célunk az, hogy bent maradjunk az A csoportban – ezzel történelmet írnánk, mert eddig még nem sikerült megvetnünk a lábunkat az elitben. Most itt a lehetőség, és a csapat izgatottan várja a mérkőzéseket.
Jó helyen vagyunk: minőségi környezetben, ahol minőségi jégkorongot játszanak – és mi is ide szeretnénk tartozni továbbra is” – nyilatkozta Szilassy Zoltán a Székely Sportnak.
Másfél héten belül eldől a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK sorsa a labdarúgó Szuperligában. Az alsóházi rájátszás utolsó két fordulója előtt latolgattuk az esélyeket, hogyan menekülhet meg a kieséstől a székelyföldi együttes.
Hetvennégy nap után nyert ismét bajnoki mérkőzést a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó Szuperligában, és mikor, ha nem a legjobbkor: a pénteken este hazai pályán a második félidőben talpra állva húzta be az FC Botoșani elleni kiesési rangadót.
Provokatív plakátok jelentek meg csütörtök reggelre több helyszínen Csíkszeredában, illetve a taplocai iskolaközpont közelében is, amelyeken George Simion, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnökjelöltjének hírhedt kijelentései olvashatók.
A magyar kormány semmilyen elszigetelést, retorziót nem támogat Romániával szemben – jelentette ki pénteken Orbán Viktor.
Felszállt a fehér füst a vatikáni Sixtus-kápolna kéményéből csütörtökön este, ami azt jelenti, hogy sikerült megválasztani a katolikus egyház új vezetőjét.
Crin Antonescu elvérzett, a PSD-vezetés bukik, Ciolacu távozik, inog a koalíció. George Simion töretlenül menetel a Cotroceni-palotába.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!