A bajnokságok március közepén szakadtak félbe, a szövetség eredetileg zárt kapus mérkőzéseket rendelt el, majd március 31-ig felfüggesztette a felnőtt, ifjúsági és gyerek pontvadászatokat.
A FRHG vezetőinek közgyűlése után bejelentették, a szükségállapot és koronavírus terjedése elleni hatósági óvintézkedések miatt törlik a férfi és a női felnőtt bajnokságot, ahogy az U 20-as ligát is. Az U18-as és U16-os korosztályban az eddigi mérkőzések alapján alakítják ki a végső sorrendet.
Az idény befejezéséről hozott döntés kicsit sem meglepő, mivel az idegenlégiósok már hazautaztak a csapatoktól, ugyanakkor a legtöbb város jégcsarnokában a jeget is felolvasztották.
A férfi bajnokság történetében 1948 óta először fordul elő, hogy nem hirdetnek bajnokot.
72 éve nem is rendezték meg a bajnokságot, amely még 1925-ben és 1926-ban, illetve a második világháború alatti három esztendőben (1939, 1942, 1943) maradt el.
A felfüggesztés pillanatában a Galaci CSM állt az alapszakasz első helyén, a galaciak 26 meccsen 73 pontot szereztek. A Duna-partiakat a Csíkszeredai Sportklub követte 72 egységgel, de a kék-fehérek négy mérkőzéssel többet játszottak az éllovasnál.
A harmadik Gyergyói Hoki Klub 31 találkozón 62 pontot gyűjtött. A sorban a Brassói Corona, a Bukaresti Steaua, a Sapientia U23 következett, az utolsó helyezett pofozógép, a Sportul Studențesc nulla ponttal zárta a 2019/2020-as szezont.
Hétfőn késő este játssza első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda, 21.30-kor a városi stadionban a Bukaresti Dinamo lesz az ellenfél. Kövesse velünk közösen a történelmi találkozó felvezetését.
Döntetlennel zárta története első élvonalbeli mérkőzését az FK Csíkszereda. Hazai pályán hamar kétgólos előnyre tett szert, végül azonban szenvednie kellett az egy pontért a Bukaresti Dinamo ellen.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Országszerte egyre több kiskorú szenved balesetet elektromos rollerrel. Szatmár megyében az elmúlt hétvégén három 10 és 12 év közötti gyereket kellett sérülésekkel kórházba szállítani.
Kizárólag román nyelvűre cserélték két Temes megyei település, Magyarszentmárton és Szerbszentmárton eddig kétnyelvű helységnévtábláját.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!