A harmadik világbajnokság számomra, amelyet élőben láthatok, amelynek részese vagyok, így nem az újdonságra való rácsodálkozó szemmel nézem a palánkon belül és kívül zajló történéseket, hanem nyilván viszonyítom azokhoz, amit Ljubljanában, illetve Bolzanóban (Bozenben) megtapasztalhattam.
Sok különbség van. A legelső, amivel szembesülhettem és ez nagyon pozitív meglepetésként ért: vasárnap délben a Japán–Olaszország meccsen csaknem telt ház volt a Sepsi Arénában.
A nézőszám pedig csak nőtt, estére pedig kitehették a megtelt táblát.
Hétfőn kora délután ugyan kevesebben voltak, de munkanapon ez nem meglepő, estére viszont ismét nem volt üres hely a csarnokban.
Ez lényeges változás a már említett 2022-es és tavalyi vébével szemben: Szlovéniában és Dél-Tirolban csak a hokiszurkolókat érdekelte az esemény (azok közül sem mindenkit hozott lázba, amit magyarázhat az, hogy ők sűrűn fordultak meg az A csoportos világbajnokságokon, vagyis ez a szint nem adott nekik elég adrenalint).
Itt, Sepsiszentgyörgyön viszont nagyon sok olyan nézőt vonz az esemény, akik korábban még sosem voltak jégkorongmeccsen.
Köztük sok ismerős. Van kinek magyarázni a les, a tilos felszabadítás, a kapu elmozdulás és hasonlók szabályait, látható okait és lehetséges következményeit. A gólt értik. Illetve értenék, ha nem fordulna elő videóbírózás után megváltoztatott ítélet. Amikor pedig megszokják (és ez hamar megtörténik), hogy egy jól végrehajtott látványos ütközés egyáltalán nem szabálytalan, elég gyorsan megértik azt, hogy miért jár jogosan a két perc. Ez volt a vébé hatodik mérkőzésének a záró harmadáig.
Akkor azonban a jégkorongszűzességét most elveszítő emberek is láthatták, hogy valami nem oké a játékvezetéssel. Ne menjünk bele a részletekbe, de maradjunk abban, hogy egy egész csarnok látta, hogy a hosszabbítás kezdetén Imre Patrik nem úri hóbortból terült el a jégen. Kivéve egy norvég és egy kanadai játékvezető, aztán ezt használták ki a britek, és így lett „csupán” egy pontja a romániai válogatottnak egy csodaszámba menő győzelem helyett.
Az eddigi eredmények alapján az ukránok azok, akik várakozáson felül teljesítenek, Részeghék pontszerzése (számomra legalábbis) nem volt váratlan, Nagy-Britannia nem igazán nyújt olyan meggyőző játékot, amilyen egy A csoportba visszavágyó csapathoz illene.
Az első két nap alapján a lengyelek tűnnek biztos visszajutónak, ezen kívül még bármi benne van a pakliban. Az izgalmak igazából most kezdődnek.
Eddig a papírforma szerint erősebb csapatok találkoztak a kevésbé esélyes válogatottakkal. Mától viszont szűkülnek a különbségek, jönnek a ki-ki meccsek.
A romániai válogatott szerdán 19 óra 30 perctől Ukrajnával csap össze, egy előre megjósolhatóan magas tempójú, pörgős meccsen, amelyen viszont teljesen nyílt párharc várható.
Ezt megelőzően a nap nyitómeccsén a britek a japánokkal csatáznak, ahol az előbbieknek már muszáj lesz megmutatniuk, hogy jobbak is tudnak lenni, hiszen egy újabb pontvesztés már a visszajutásról szóló álmaik végét is jelenthetné, vagy legalábbis minimálisra csökkentené az esélyeiket.
És délután négykor a vébé egyik legmagasabb színvonalú meccse ígérkezik: Lengyelország–Olaszország. Mindenkinek javaslom, aki négyig dolgozik, hogy kérezzen el egy órával hamarabb. A főnök meg fogja érteni. Ezt látni kell.
Máris megtalálta Dorinel Munteanu utódját a sepsiszentgyörgyi labdarúgóklub, a csapatot korábban már irányító László Csabát nevezték az új vezetőedzőnek.
Javában zajlik Sepsiszentgyörgyön a Divízió I/A felnőtt jégkorong-világbajnokság. Az első két játéknap után a szünet jó alkalmat adott arra, hogy egy pillanatra kiszakadva a jégpálya zsongásából, összegezzük az eddigi tapasztalatokat.
Eltűnt egy újszülött az egyik bákói kórház szülészeti osztályáról – adta hírül az Agerpres hírügynökség.
Váratlan fordulatot hozott a bákói szülészetről eltűnt csecsemő ügye: igazságügyi források által kiszivárogtatott információk szerint a 19 éves fiatal nő még januárban megegyezett az ikrek anyjával, hogy 5000 lejért megveszi az egyik fiút.
A szenátus hétfőn 61 támogató és 59 elutasító szavazattal elfogadta a nyugdíjrendszer ügyében benyújtott egyszerű indítványt, amelyet a múlt héten nyújtottak be.
Avagy miért ijesztő most picit az, aminek természetesnek kellene lennie, mégsem volt az soha?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!