A nyílt levél megfogalmazói rámutatnak olyan történésekre, amelyek a szövetség szabályzatát, de több esetben általános jogszabályokat is megsértenek, és amelyek az utóbbi években az RJSZ régi-új vezetése alatt történtek. Arra kérik a minisztert:
ne engedje, hogy a sportágat olyanok irányítsák, akik vezetése alatt kitalált mérkőzésekre kerül sor, amelyekhez hamis papírokat gyártottak bajnoki kiírásokban; továbbá fiktív klubokat hoztak létre, majd szavazati jogot adtak ezeknek a közgyűlésben.
Hosszan sorolják emellett azokat a, jégkorong fejlődését akadályozó döntéseket, illetve mulasztásokat, amelyek szintén az RJSZ újraválasztott vezetőinek rónak fel. Például, hogy diszkriminatív módon megvonták női sportolóktól a versenyzés lehetőségét; nem tudnak versenyzési, illetve játéklehetőséget biztosítani az U8-as, U10-es, U12-es és U14-es korosztályok számára; semmilyen erőfeszítést nem tesznek a sportolók toborzásáért, a jégkorongsport népszerűsítéséért; sokszor ellehetetlenítik azoknak a csapatoknak a működését, amelyek rengeteg energiát és pénzt fektetnek a megfelelő felkészülésbe, illetve a nemzetközi bajnokságokban való szerepelésbe; nem vesznek részt a jégkorong fejlesztését célzó nemzetközi programokban; nem használják ki a meghirdetett pályázatokat. Rámutatnak arra is, hogy még ki sem írták a hazai bajnokságokat, nemhogy megszervezték, elindították volna.
Külön kiemelik, hogy a szövetséget olyan személyek vezetik, akik a szeptember 15-i tisztújító közgyűlésen az Ifjúsági és Sportminisztérium jogi képviselőjének jelenlétében hagytak jelölni, majd megszavaztak három bizonyíthatóan jogi eljárás alatt álló személyt, akik közül egyet már jogerősen elítéltek, kettőt pedig bűnügyi eljárás alá vontak. Ugyanezek a vezetők jogtalanul és a szövetség alapszabályát semmibe véve érvénytelenítették több egyesület jelöléseit, és megvonták szavazati jogukat abszurd, mondvacsinált okokra hivatkozva.
A petíció megfogalmazói arra kérik Novák Károly Eduárdot, ne engedje, hogy továbbra is azok vezessék a jégkorongszövetséget, akik a fentieket elkövették. Rámutatnak, a miniszternek jogában áll, megvannak a törvényes eszközei, hogy beavatkozzon ebbe a, mostanra tarthatatlanná váló helyzetbe.
Kérik a minisztert, hogy törvényes keretek között a rendelkezésére álló lehetőségek felhasználásával tegye meg a megfelelő lépéseket annak érdekében, hogy legyen a román jégkorongnak egy szabályosan és demokratikusan megválasztott vezetősége, amelyben helyet kaphat minden olyan hokiközpont, ahol valós munka folyik, ahol komolyan foglalkoznak a sportág fejlesztésével.
Leszögezik, az eddigiekben felsorolt panaszok és kérések nem egy szűk csoport gondolatai. „Székelyföldön és az ország számos régiójában széleskörű egyetértés van abban, hogy nem tartható fent tovább egy szakmailag inkompetens, erkölcsileg minősíthetetlen, jogilag erősen megkérdőjelezhető érdekközösség antidemokratikus hatalomgyakorlása” – olvasható a nyílt levélben.
A petíció teljes szövege ide kattintva olvasható el, és írható alá.
A Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK véget vetett a Bukaresti Rapid hétmeccses veretlenségi sorozatának, miután pénteken este 2–0-ra legyőzte a fővárosi alakulatot a labdarúgó Szuperliga 19. fordulójának nyitómérkőzésén. A hazaiak sokat köszönhetnek a kapufának.
A Sepsi OSK pénteken este két gólt lőtt a Rapidnak, míg a fővárosiak csak a kapufát találták el, igaz azt négyszer is. A háromszékiek részéről mindenki elégedetten nyilatkozott, a bukarestiek edzője a saját vezetőségét kritizálta.
Talán még sosem gyűlt össze annyi gyerek Mikulás napján Székelyudvarhelyen, mint csütörtök este: a város központi részén rengeteg apróság figyelte lélegzetvisszafojtva, hogy a Mikulás hogyan ereszkedik le a Ferences templom tornyáról.
A szélsőjobboldali jelölt, Călin Georgescu váratlan győzelme a romániai elnökválasztás első fordulójában furcsa reakciókat váltott ki az erdélyi magyarok egy részéből.
Az alkotmánybíróság pénteken érvénytelenítette az elnökválasztás első fordulóját, és úgy döntött: elölről kell kezdeni a teljes választási folyamatot.
Ezen nincs miért csodálkozni. Amin esetleg lehet (bár nem érdemes): az országot vezető politikai, illetve a hazai szellemiséget egyre kevésbé befolyásoló értelmiségi elit kártékony ostobaságán.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!