A romániai felnőtt férfi válogatott idén tavasszal Olaszországban kiharcolta a divízió 1/A jelű, második értékcsoportban való bennmaradást, és véglegessé vált, hogy kik lesznek az ellenfelei. Az idei csoporttársak közül Olaszországgal és Japánnal újra megmérkőzik, a divízió 1/B jelű csoportból pedig Ukrajna jutott fel.
Közben Csehországban befejeződött az elitvébé első szakasza, ahol eldőlt, hogy Nagy-Britannia és Lengyelország kiesett, ez a két csapat lesz a romániai együttes negyedik és ötödik ellenfele a jövő évi világbajnokságon.
A divízió 1/A jelű vébé csoportösszetétele: Nagy-Britannia, Lengyelország, Olaszország, Japán, Románia és Ukrajna.
A helyszínről Prágában, a Nemzetközi Jégkorong-szövetség (IIHF) csütörtöktől vasárnapig tartó kongresszusán döntenek, amelyen Romániát Nagy Attila szövetségi elnök képviseli. A rendezésre Románia is pályázik, helyszín pedig a sepsiszentgyörgyi Sepsi Aréna lenne.
Románia pályázik ugyanakkor a női divízió 3/A jelű vébé megszervezésére is, ahol Horvátország, Litvánia, Szerbia, Dél-Afrika és Thajföld lesznek az ellenfelei, a pályázati csomagban a helyszín Brassó. Románia megpályázza az U18-as, divízió 2/A jelű férfi vébé megrendezését is, melynek a most épülő bukaresti Berceni Arena adna otthont. Abban a divízióban Kína, Horvátország, Nagy-Britannia, Olaszország és Hollandia szerepel a romániai csapat mellett.
A svájci válogatott 3–1-re legyőzte az olimpiai aranyérmes finn csapatot Prágában a csehországi elit jégkorong-világbajnokság keddi játéknapján, ezzel csoportjában a második helyen végzett.
Ostravában tét nélküli volt a svéd–szlovák összecsapás. Az északiak azért hajthattak, hogy egyedüliként a tiztenhatos mezőnyben megmaradjon a makulátlan mérlegük. A szlovákok – akik a nyár végén olimpiai selejtezőn látják vendégül Pozsonyban a magyar, a kazah és az osztrák együttest – eleinte még jól tartották magukat, ám a második harmadban összeroppantak.
A csoport (Prága): Svájc–Finnország 3–1, Kanada–Csehország 4–3 (hosszabbítás után) és Nagy-Britannia–Ausztria 4–2. A csoport végeredménye: 1. Kanada 19 pont, 2. Svájc 17, 3. Csehország 16, 4. Finnország 10, 5. Ausztria 7, 6. Norvégia 6, 7. Dánia 6., 8. Nagy-Britannia 3. Azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény döntött.
B csoport (Ostrava): Svédország–Szlovákia 6–1, Egyesült Államok–Lettország 6–3 és Németország–Franciaország 6–3. A csoport végeredménye: 1. Svédország 21 pont, 2. Egyesült Államok 16, 3. Németország 15, 4. Szlovákia 12, 5. Lettország 9, 6. Kazahsztán 6, 7. Franciaország 4, 8. Lengyelország 1
A csoportok első négy helyezettje jutott a negyeddöntőbe, a két utolsó kiesett és jövőre a divízió 1/A-ban szerepel.
A csütörtöki negyeddöntő programja: Kanada–Szlovákia, Svédország–Finnország, Svájc–Németország és Egyesült Államok–Csehország.
Rövid pihenő után az új év elején a sepsiszentgyörgyi labdarúgócsapat küldöttsége törökországi edzőtáborba vonul, ahol három felkészülési mérkőzést játszik.
Gyergyószentmiklóson, Csíkszeredában és Brassóban is lesznek jégkorongmérkőzések az ünnepek alatt, a találkozóknak dupla szorzójuk van, az Erste Liga mellett beszámítanak a román bajnokságba is.
Karácsony napján nagyon sokan siettek a maroshévízi robbanás miatt bajbajutottak megsegítésére. Három lépcsőházban kell helyreállítani a nyílászárókat.
Január elsején a román kormány összesen 33, a magyar és a bolgár határon található határátkelőhelyet zár be a schengeni övezeti csatlakozásnak köszönhetően, és további két vízi határátkelő is ellenőrzés nélkül átjárhatóvá válik.
A Bihar megyei önkormányzat benyújtotta a finanszírozási igénylést a nagyváradi vasútvillamos-hálózat kiépítésére – a projekt becsült költségvetése 272 millió euró, amiből 41,5 százalék önerő.
A Marosvásárhelyi Állatkertben pedig karácsony előtt megszületett egy kis pettyes szarvas.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!