Legyőzte a Fradit, megerősítette első helyét a Sportklub

Dobos László 2022. január 14., 21:24

Rangadót nyert a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldi kék-fehérek pénteken este hazai jégen 4–1-re legyőzték a Ferencvárost és megerősítették vezető pozíciójukat az alapszakasz rangsorában.

Keményen küzdött és behúzta az Erste Liga péntek esti csúcsrangadóját a Sportklub Fotó: Veres Nándor

Nagy volt az érdeklődés a péntek esti Sportklub–Ferencváros rangadó iránt Csíkszeredában, de mivel a fertőzöttségi ráta a térségben meghaladta az egy ezreléket, a lelátókon csak a nézőtér kapacitásának 30 százalékát foglalhatták el a szurkolók. Belépőket nem is árusítottak, csupán a bérlettel és zöld igazolvánnyal rendelkezők mehettek be a jégpályára.

Akik bejutottak – a Lokálpatrióták szurkolói csoport vezetésével – kitűnő hangulatot teremtettek. Volt egy kis Fradi-szurkolói csoport is, ők is időnként hallatták hangjukat, lengették a zöld-fehér zászlót.

Érdekesség, hogy a mérkőzésre az FK Csíkszereda futballcsapatának több játékosa is kíváncsi volt.

Kiváló játékot, jó iramú hokit hozott az első játékrész, a Sportklub többet támadott, több helyzetet alakított ki, de csak egyszer tudták legyőzni az Arany Gergely távollétében jó napot kifogó Nagy Kristóf kapust. A Ferencváros első számú kapusa ezekben a napokban apa lett, és otthon maradt felesége mellett.

Fotó: Veres Nándor

A hazai gárda első találatát Stach szerezte emberelőnyös szituációban (1–0).

Kiegyensúlyozottabb volt a második harmad, amelynek elején egy újabb emberelőnyt kihasználva Sofron góljával a 25. percben már 2–0-ra vezettek a székelyföldiek.

Három percre rá szépített a Fradi, egy távoli lövés kötött ki Adorján kapujában. A csíki kapus takarva volt, a kapu előtti kavarodásban nem látta az érkező korongot (2–1).

A harmadik játékrészben újra gólra váltotta emberelőnyét a Sportklub, a 49. percben Lapenkov talált be a vendégek kapujába (3–1).

Másfél perccel a vége előtt a vendégek szakvezetése kapuslehozatallal próbálkozott, a taktika azonban nem jött be, a Sportklub korongot szerzett és Péter Balázs belőtte az üres kapuba (4–1).

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Ferencváros 4–1 (1–0, 1–1, 2–0)
Gólszerzők: David Stach (8.), Sofron István (25.), Jevgenyij Lapenkov (49.) és Péter Balázs (60.), illetve Joshua McFadden (27.)
Kapura lövések: 40–29
Büntetőpercek: 4–16
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Csata Attila, illetve André Attila és Galusnyák Botond