Az első harmad nemigazán volt rangadóhoz méltó, rengeteg egyéni hiba, eladott passz volt mindkét oldalon. A 10. percben McFadden lövése csorgott be Rinne alatt.
Úgy tűnt, az egyik ferencvárosi játékos akadályozta a kapust, de a videóbírózás után mégis megadták a gólt a játékvezetők. Helyzetek akadtak mindkét oldalon, de az eredmény már nem változott az első játékrészben. A másodikban már összeszedettebben játszott mindkét csapat, lényegesen jobb volt a színvonal.
A harmad elején gólt ünnepeltek a piros-fehérek, de a bírók nem így látták. Maradt az 1-0, majd a jött a második hazai gól: Tóth Gergő egyéni akcióból növelte a különbséget. Rövid idővel ezután Sylvestre szintén egyéni villanással szépített 2-1-re, és ezt követően megvoltak az egyenlítési lehetőségei is a gyergyóiaknak, de mégsem jött ez el,
sőt a szünet elötti percben Kóger éles szögből leadott váratlan lövésével újra kétgólosra növelte a különbséget.
Az 53. percben Tóth Gergő góljával már hárommal, 4-1-re vezetett a Ferencváros, de két perccel később Haaranen nagy lövésével közelebb került a Gyergyói Hoki Klub. A mérkőzés végét jobban bírta a Szilassy legénység, betalálni mégsem sikerült. A Fradinak sem jött össze az 5. találat a gyergyói kapus lehozatala során sem, így 4-2 lett a végeredmény,
A Ferencváros ezzel egy pontra feljött a gyergyóiak mögé, akik szombaton Dunaújvárosban lépnek pályára.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 39 | 26 | 3 | 5 | 5 | 187-107 | 89 |
2 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 35 | 21 | 6 | 0 | 8 | 145-101 | 75 |
3 | Újpesti TE UTE | 37 | 17 | 10 | 4 | 6 | 115-73 | 75 |
4 | FTC-Telekom FTC | 36 | 22 | 2 | 4 | 8 | 120-72 | 74 |
5 | Brassói Corona Brassó | 39 | 21 | 0 | 4 | 14 | 149-123 | 67 |
6 | MAC HKB Újbuda MAC HKB | 36 | 17 | 3 | 5 | 11 | 132-112 | 62 |
7 | Debreceni EAC DEAC | 38 | 14 | 4 | 3 | 17 | 126-129 | 53 |
8 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 36 | 11 | 2 | 3 | 20 | 109-121 | 40 |
9 | Győri ETO HC Győri ETO HC | 36 | 9 | 1 | 3 | 23 | 88-129 | 32 |
10 | Fehérvári Titánok Titánok | 36 | 7 | 1 | 0 | 28 | 81-182 | 23 |
11 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 36 | 3 | 2 | 3 | 28 | 72-175 | 16 |
Fölényes győzelmeket arattak a rangsor élén állók a Kovászna megyei labdarúgó-bajnokság 13. fordulójában. Egy mérkőzést idő előtt be kellett fejezni, ugyanis az egyik fél „elfogyott”: hat játékossal maradt a pályán.
A Bölöni, az erdélyi legenda című alkotás országos premierjét a Vándormozi keretében ezen a héten Székelyföld legnagyobb városaiban tartják. Közönségtalálkozóval koronázzák meg a bemutatókat.
A ma éjjeli drónincidensről tájékoztató cikkünk posztja alatt több olvasónk is arról számolt be, hogy hangos zajra riadt fel szerdára virradóan. „Nagyon hangos volt, éjjel 2-kor arra ébredni, hogy gépek zúgnak a fejünk fölött!”
Romániának körülbelül 45 napig kellene kitartania egy Oroszországgal való nagyobb fegyveres konfliktus esetén, amíg a NATO-csapatok el nem érik a területét.
Ki kell menekíteni az ukrán határ menti Tulcea megyei Plauru falu lakóit az ukrán kikötői infrastruktúra elleni éjszakai orosz támadások után – derült ki hétfőn.
Tudta, hogy Emil Boc kiválóan versel magyarul Petőfi Sándor, József Attila vagy éppen Kosztolányi Dezső modorában? Erre tessék! (Naná, hogy pamflet.)
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!