Két gárda még hibátlan az Erste Ligában

Sebestyén Ervin 2024. szeptember 20., 23:02 utolsó módosítás: 2024. szeptember 20., 23:05

A jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján mind az öt mérkőzésen kizárólag a hazai együttesek örülhettek a győzelemnek, az eredmények következtében két gárda hibátlan maradt.

A DEAC a második meccsén is behúzta a három pontot Fotó: Dorogi Kristóf

A székelyföldi érdekeltségű párharcokban a Csíkszeredai Sportklub ráadásban 3–2-re múlta felül a DVTK Jegesmedvék csapatát, míg a Gyergyói Hoki Klub 5–1-re maradt alul a Ferencvárossal szemben.

A harmadik erdélyi együttes, a címvédő Brassói Corona folytatta a győzelmek sorát, a harmadik találkozóján 4–2-re nyert a BJAHC ellen, és ezzel vezeti a bajnokságot.

A magyarországi csapatok közötti mérkőzéseken a DEAC fölényesen 6–2-re győzte le a FEHA19-et, ezzel a második meccsén is behúzta a három pontot, míg az Újpest szoros csatában verte a Dunaújvárosi Acélbikákat.