Egy lőtt gól nem lehet elég a GYHK-nak a Fradi ellen

Gergely Imre 2024. szeptember 20., 22:06

Vereséggel indította az idei magyarországi túrák sorát a Gyergyói Hoki Klub. A Ferencváros lényegesen jobban használta ki a lehetőségeit, mint a gyergyóiak.

A Ferencváros lényegesen jobban használta ki a lehetőségeit, mint a gyergyóiak Fotó: Sas Gábor

Oda-vissza játékot láthattak a nézők pénteken este az FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub mérkőzés elején, de igazán nagy helyzetek nélkül. Nem lehet azt mondani, hogy a semmiből, de a 8. percben vezetést szerzett a Fradi, Haranghy távoli lövése pattant szerencsétlenül gyergyói szempontból.

Az 1–0 öt percig állt az eredményjelzőn, egy szép összjáték után a pár napja második kisfia születésének örülő Vincze Péter egyenlített. Aztán a második emberelőnyüket kihasználták a zöld-fehérek, Kestila bombája védhetetlen volt.

•  Fotó: Sas Gábor
Fotó: Sas Gábor

A második harmadban a GYHK igyekezett szervezettebben építkezni, az FTC pedig kontrázott, Rinnének többször szerencséje volt, de a 28. percben Razumnyak lövésére nem volt ellenszer, így a Ferencváros kettővel vezetett.

Az utolsó húsz percben nyomott, ment előre a piros-fehér együttes, de igazán veszélyes helyzeteket nem tudott kialakítani, a hazaiak nagyon jól védekeztek. Bán találata pedig végleg eldöntötte a meccset.

Markus Juurikkala öt perccel a vége előtt lehozta Rinnét de ez sem segített, Razumnyak pedig üres kapus góllal állította be az 5–1-es végeredményt. Megjegyzendő, hogy a GYHK első és egyetlen két perces emberelőnyét az 51. perctől játszhatta.

A bajnoki nyitányon a Brassói Coronától is vereséget szenvedett Gyergyói Hoki Klub vasárnap a FEHA19 vendége lesz.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

FTC-Telekom–Gyergyói Hoki Klub 5–1 (2–1, 1–0, 2–0).

Gólszerzők: Haranghy Bence (8.), Aku Kestila (16.), Valentin Razumnyak (28., 60.), Bán Károly (55.) illetve Vincze Péter (13.).