Megvan a Sportklub első diadala az Erste Liga új szezonjában

Dobos László 2024. szeptember 20., 21:48

Sokat javult a Sportklub játéka az elmúlt két hétben, a csíki együttes pénteken este megszerezte első győzelmét a jégkorong Erste Liga 2024–2025-ös szezonjában. A székelyföldi kék-fehérek a miskolciakat győzték le a ráadásban szerzett góllal.

•  Fotó: Borbély Fanni
Fotó: Borbély Fanni

Újra sok néző látogatott ki a Vákár Lajos Műjégpályára, nagyjából 1500-an voltak kíváncsiak az új Erste Ligás idény első csíkszeredai mérkőzésére. A hazai együttest végig fergetegesen buzdította a Lokálpatrióták szurkolói csoportja, de Miskolcról is érkezett egy kis drukkersereg.

Kiegyensúlyozott játékot hozott az első húsz perc, amikor három egymást követő csíki emberhátrány maradt kihasználatlanul, ezt követően azonban egy szép gyors kombináció végén Rokaly Szilárd közelről betalált (1–0). Az első szünet előtt növelte előnyét a székelyföldi alakulat, Fodor Csanád tört kapura, és egy lövőcsel után a rövid felsőbe bombázta a korongot (2–0).

Többet támadott és lőtt kapura a második játékrészben a vendég DVTK Jegesmedvék csapata, amely két emberelőnyéből egyiket kihasználva Szathmáry Simon révén szépített (2–1).

Kemény csata zajlott a jégen a harmadik játékrészben, a Sportklub hatékonyan védekezett, szűk két perccel a rendes játékidő vége előtt a miskolciak kettős emberelőnybe kerültek, és Lövei Dávid kiegyenlített (2–2).

Következett a rájátszás, az aranygólt pedig a Sportklub szerezte Fredrik Forsberg révén: Ferencz-Csibi kipattanóját a svéd idegenlégiós beütötte (3–2) . Ezzel megszületett a csíki együttes első győzelme az Erste Liga új szezonjában.

A vendégek kétszer többet lőttek kapura, mint a házigazdák (35:17), Adorján Attila, a csíki kapus azonban 94,29 százalékos hatékonysággal védett.

Mindkét csapat számára vasárnap késő délután újabb mérkőzés következik, a csíkiak a Budapest JAHC együttesét fogadják, a miskolciak pedig Brassóban lépnek jégre.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Miskolci DVTK Jegesmedvék 3–2 – hosszabbítás után (2–0, 0–1, 0–1, 1–0).

Gólszerzők: Rokaly Szilárd (16.), Fodor Csanád (20.) és Fredrik Forsberg (64.), illetve Szathmáry Simon (26.) és Lövei Dávid (59.).
Kapura lövések: 17–35.
Büntetőpercek: 12–8.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján Attila, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, Rokaly Szilárd, Részegh Tamás, Péter Balázs (első sor); Gecse Hugó, Láday Tamás, Fredrik Forsberg, Niclas Juhani Lucenius, Becze Tihamér (második sor); Kovács Előd, Both Péter, Fodor Csanád, Rokaly Norbert, Bíró Gergő (harmadik sor); Kristó Csongor, Bajkó Csongor, György Szilárd, Silló Arnold, Kedves Tamás (negyedik sor). Stáb: Kevin Constantine (vezetőedző), Péter Róbert (másodedző), Sprencz István (csapatvezető).
DVTK Jegesmedvék: Praták Dávid, Tomas Vosvrda (kapusok) – Jeremy Masella, Alekszandr Skrabov, Garet Joseph Hunt, Pineo Jasov Clarke, Lövei Dávid (első sor); Vokla Roland, Vojtkó Mátyás, Vladiszlav Kulesov, Miskolczi Márk, Doyle Colin Fredrick (második sor); Szirányi Bence, Szathmáry Simon, Roman Berdnyikov, Bartos Dávid, Jan Blasko (harmadik sor); Szalay Boldizsár, Trozsák Ádám, Rétfalvi Kristóf, Farkas Márton (negyedik sor). Stáb: Láda Balázs (vezetőedző), Galanisz Nikandrosz (másodedző), Sajó Márton (csapatvezető).
Játékvezetők: Cristian Filip és Gergely Lehel, illetve Magyar Áron és Simon Roland.