Kék-fehér siker a rangadón: a Sportklub megelőzte a Coronát

Orbán Zsolt 2021. október 08., 20:47

Az utolsó harmadbeli hatékony játékával a Csíkszeredai Sportklubot 5–2-re legyőzte a Brassói Coronát és meg is előzte riválisát a jégkorong Erste Liga tabelláján.

Ötször is bevette ellenfele kapuját, megérdemelten nyert a csíki alakulat Fotó: Veres Nándor

Az Erste Liga, a román bajnokság és a jégkorong Román Kupa legutóbbi kiírásának döntősei csapatak össze péntek este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a Sportklub a Brassói Coronát fogadta. A kék-fehérek hétközben Magnus Sundquist személyében megvált svéd trénerüktől, ahogy az elvárásokon alul teljesítő Szergej Kosztyicintől is.

Megbízott vezetőedzőként Hozó Levente irányította a székely csapatot, amely már az 51. másodpercben megszerezte a vezetőtalálatot Sofron lövését még védte Tőke, a kipattanót viszont gólra váltotta Rokaly Szilárd.

Néhány kimarad hazai lehetőség után a vendégek a harmad második felében Boriszenko lövésével egyenlítettek, az első szünetben 1–1 állt az eredményjelzőn.

A második 20 percben jó néhány kiállítás (és furcsa játékvezetői ítélet) töredezte a játékot, a sárga-kékek pedig élni tudtak egyik előnyükkel, Gliga vette be Adorján kapuját. Ezúttal a Sportklubon volt a sor, hogy kiegyenlítsen, Farkas kiválóan helyezett lövéssel módosította 2–2-re az állást, így a záró játékrész is egyenlőről kezdődött.

Az utolsó felvonás során a Sportklub jégkorongozott élesebben. Elsőként a nagy játékkedvet mutató Sofron volt eredményes, aztán Reisz gyorsan „ráütötte” a negyedik hazai gólt. Ezt követően a hazaiak egy emberhátrányt is kivédekeztek, majd Stach adta meg a kegyelemdöfést: a cseh csatár gyönyörűen felvarrta a korongot a vas melé, beállítva ezzel az 5–2-es végeredményt.

Sikerével a Csíkszeredai Sportklub megelőzte az Erste Liga tabelláján a Brassói Coronát, amely vereségével elveszítette a vezetőpozíciót.

A csíkszeredai mérkőzés eredményét a román bajnokságban is figyelembe veszik, a kiírás szerint a Sportklub szombaton és vasárnap 18.30-tól a Bukaresti Steauával találkozik a hazai pontvadászat alapszakaszában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, 4. játékhét
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 5–2 (1:1, 1:1, 3:0)
Gólszerzők: Rokaly Sz. (1., Sofron), Farkas (36., Kuljas, Becze), Sofron (46., Péter B., Farkas), Reisz (47., Bíró, Gecse), Stach (57., Reisz, Gecse), ill. Boriszenko (14., Gajdó B.), Gliga (32., emberelőny)
Kapura lövések: 41–28
Kiállításpercek: 10–10
Sportklub: Adorján Attila (Makszim Szamankov) – Gyenisz Kuljas, Farkas Tamás, Becze Tihamér, Vojtech Polak, Bíró Tamás – Karel Kubat, Salló Alpár, Rokaly Szilárd, Péter Balázs, Sofron István – Reisz Áron, Gecse Hugó, Fodor Csanád, David Stach, Péter Andor – Bajkó Csongor, Láday Tamás, Eduard Cășăneanu, Rokaly Norbert. Megbízott vezetőedző: Hozó Levente.
Corona: Tőke Zoltán (Buda Márton) – Pavlo Boriszenko, Timur Raszulov, Molnár Zsombor, Niklas Huard, Kovács Mátyás – Bors Huba, Molnár Zoltán, Radim Valchar, Roberto Gliga, Patrik Machala – Gajdó Tamás, Ráduly Norbert, Rareș Vasile, Gajdó Balázs, Andrei Vasile – Andrei Haraga, Buda Gábor, Szőcs Zalán. Vezetőedző: Dave Macqueen.
Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Szilárd – Crisan Hunor, Bandi Csaba (vonalbírók)

A játéknap további eredményei:

Újpesti TE–DVTK Jegesmedvék 2–1 (0:0, 1:1, 1:0)
Gólszerzők: Kiss Patrik (25.), Sam Coatta (44.), ill. Hadobás Zétény (25.)
Kapura lövések: 42–40
Kiállításpercek: 6–4

DEAC–FTC-Telekom 1–4 (0:2, 0:0, 1:2)
Gólszerzők: Jan Dalecky (43., emberelőnyben), ill. Lauri Karmeniemi (11., emberhátrányban), Cody Fowlie (20.), Somogyi Balázs (50.), Kóger Dániel (57.)
Kapura lövések: 52–37
Kiállításpercek: 4–14

UNI Győr ETO HC–Fehérvári Titánok 6–3 (3:0, 0:3, 3:0)
Gólszerzők: Czakó Barna (1.), Szalma Zsolt (10.), Szlama Dániel (19., 53., 59., utóbbi kettőt emberhátrányban), Madácsi Benedek (46.), ill. Dézsi Barnabás (27., kettős emberelőnyben), Jábor Bendegúz (29.), Reiter Attila (30.)
Kapura lövések: 48–33
Kiállításpercek: 12–6

MAC HKB Újbuda–Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (3:0, 1:0, 2:1)
Gólszerzők: Garát Péter (5., kettős emberelőnyben), Tóth Gergely (6., 44. előbbit emberelőnyben), Trevor Gooch (11., emberelőnyben), Schlekmann Márk (39.), Keegan Dansereau (53., emberelőnyben), ill. Pinczés Olivér (56., kettős emberelőnyben)
Kapura lövések: 51–31
Kiállításpercek: 10–12