Jégre bedobott szemeteskuka, a Sportklub nagyon elverte a Coronát

Dobos László 2021. november 28., 21:32

Nem kegyelmezett a Csíkszeredai Sportklub a Brassói Coronának vasárnap este a jégkorong Erste Ligában. A vendégeket rengeteg kiállítással sújtották a játékvezetők, ezeket pedig könyörtelenül kihasználtak: 8–1-re győztek. Hatot emberelőnyben lőttek.

Nem mondhatni, hogy megszokott kép egy műjégpályáról Fotó: Pinti Attila

Újra lehettek nézők vasárnap este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán az Erste Ligába és a román bajnokságba is beszámító Sportklub–Corona erdélyi rangadó bőven nyújtott szinte mindent, amit egy hokiszurkoló elvár:

a paprikás hangulatú összecsapáson voltak szép akciók, gólok, ütközések és bunyók.

A gól nélküli első játékrészt követően a második húsz percben megsokasodtak az események.

Ebben a játékrészben a Brassótól Molnár Zoltán és Albert Zagidullin fejre-nyakra ütésért kapott 5+20 perces végleges fegyelmit, majd a második szünet előtti másodperceben egy Hunt–Láday verekedés végén mindkét játékost végleges kiállítással büntették, de a brassói Huntnak az 5+20 perc mellé

még egy 20 perces fegyelmit is felírtak a jegyzőkönyvbe, mert a palánk melletti szemetes kukát bedobta a jégre!

Ebben a játékrészben a házigazdák tökéletesen kihasználták a kétszer ötperces emberelőnyt: hét gólt lőttek, ebből hatot emberfölényben. A Brassónak is sikerült egyszer betalálnia Adorján Attila kapujába, ez a gól is emberelőnyben született.

A második játékrész történéseihez tartozik még, hogy a 33. percben, 4–1-es Sportklub vezetésnél a Corona kapust cserélt, Patrik Polc helyét Tőke Zoltán vette át.

Le kellett játszani a harmadik játékrészt is, amelyben csupán egy gól született, de újra sok volt a kétperces kiállítás.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 8–1 (0–0, 7–1, 1–0).
Gólszerzők: Gyenisz Kuljas (23. és 34.), Péter Balázs (28.), Eduard Cășăneanu (31. és 37.), Karel Kubat (34.), Becze Tihamér (36.) és Jevgenyij Szkacskov (47.), illetve Roberto Gliga (29.).
Kapura lövések: 46–25.
Büntetőpercek: 41–107 (ebből Láday Tamásnak, illetve Molnár Zoltánnak, Albert Zagidullinnak és Garet Huntnak végleges fegyelmi).
Játékvezetők: Gergely Lehel és Mihai Paul, illetve Crișan Hunor Flavius és Bandi Csaba.