Gólparádéval zárta második magyarországi túráját a Sportklub

Orbán Zsolt 2021. november 01., 20:56 utolsó módosítás: 2021. november 01., 22:15

A mérkőzés feléig izgalmasan alakult a Csíkszeredai Sportklub újbudai vendégjátéka a jégkorong Erste Liga hétfői fordulójában. A kék-fehérek a második harmadban megléptek, s végül kiütéses sikerrel tettek pontot a második magyarországi portyájuk végére.

A Sportklub erődemonstrációt tartott az újbudaiak otthonában Fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

A csíki hokisok hétmeccses győzelmi szériával érkeztek a Tüskecsarnokba, ami az Erste Ligát illeti, hétfő esti ellenfelük ezt megelőzően a Gyergyói HK ellen háromgólos hátrányból fordítva tudott nyerni. A székelyföldi vendégeknél több fontos játékos is hiányzott, de Gyenisz Kuljas visszatérhetett eltiltásából.

Kangyal Balázs tanítványai, akárcsak pár napja a gyergyóiakkal szemben, a címvédő elleni is megszerezték a vezetést, Garát emberelőnyben vette be Adorján kapuját. A Sportklub hamarosan egyenlített, Szkacskov értékesített szólót, a 17. percben elegáns mozdulattal csapta be Bálizst.

A második felvonás elején Rokaly Norbert jegyzett szép találatot, ám az emberelőnybe került MAC HKB Kuljas nagy hibáját kihasználva egyenlített.

A túloldalon azonnal érkezett a válasz, Salló kapura tett korongjába Becze nyúlt bele jó érzékkel.

Fotó: Mudra László/MAC HKB Újbuda

Innentől egy teljesen más mérkőzést láthattak a nézők, Kuljas növelte az előnyt, de a gólja után nem tudta folytatni a játékot, mivel Dansereau keményen leütközte az orosz bekket.

A kanadai csatár meccsbüntetést kapott és a fegyelmi bizottságtól további eltiltásra számíthat.

A harmad végén még Fodor is betalált, így a Sportklub 5–2-es előnnyel kezdte a harmadik játékrészt, amelynek első percében Láday volt eredményes. A MAC Garát révén szépített, ám az utolsó tíz percben a csíkiak újabb gólokat szerezve, végül 8–3-ra diadalmaskodtak.

A három sorral játszó listavezetőtől Fodor Csanád négy pontig (2+2) jutott, a Sportklub gólparádéval zárta második magyarországi túráját, amely során a maximális tizenkét pontból tizenegyet begyűjtött.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, 7. hét
Hétfői játéknap:
MAC HKB Újbuda–Csíkszeredai Sportklub 3–8 (1:1, 1:4, 1:3)
Gólszerzők: Garát (12., emberelőny, Schlekmann, 47., Tóth R., Gooch), Gooch (35.), ill. Szkacskov (17.), Rokaly N. (25., Péter A.), Becze (36., Salló), Kuljas (37., Fodor), Fodor (38., kettős emberelőny, Szkacskov, 60., Kubat, Szkacskov), Láday (41., emberelőny, Fodor, Stach), Cășăneanu (52., Gecse, Rokaly N.),
Kapura lövések: 33–38
Kiállításpercek: 29 (ebből Dansereau 25 végleges fegyelmi)–8
MAC HKB: Bálizs Bence (Farkas Roland) – Scott Macaulay, Tóth Gergely, Schlekmann Márk, Trevor Gooch, Keegan Dansereau – Garát Zsombor, Pozsgai Tamás, Tóth Richárd, Molnár Bálin, Jakub Izacky – Dóczi Zsombor, Csollák Márkó, Marc Stevens, Ritter Zalán, Pápa Márton – Kozma Dávid, Widemann Márk, Ádám Zsolt.
Vezetőedző: Kangyal Balázs.
Sportklub: Adorján Attila (Makszim Szamankov) – Gyenisz Kuljas, Láday Tamás, Fodor Csanád, Jevgenyij Szkacskov, David Stach – Karel Kubat, Salló Alpár, Becze Tihamér, Péter Balázs, Sofron István – Gecse Hugó, Reisz Áron, Eduard Cășăneanu, Péter Andor, Rokaly Nobert.
Vezetőedző: Hozó Levente.
Játékvezetők: Babic Vladimir, Németh Márton – Balla Norbert, Kis-Király Barna (vonalbírók)