Fordulatos meccsen nyerte a Sportklub a székely rangadót

Gergely Imre 2021. november 26., 21:42 utolsó módosítás: 2021. november 26., 22:15

Üres lelátók előtt zajlott a szezon második székely rangadója. A Gyergyói Hoki Klub–Sportklub mérkőzés kettős jelentőségű volt, az Erste Liga és a romániai jégkorong bajnokságban is jegyzik az eredményt. A fordulatos találkozó után végül a kék-fehérek örülhettek.

Fotó: Beliczay László

A közönség hiánya miatt elmaradt a derbihangulat, de a jégen minden tekintetben rangadóhoz méltó játék folyt. Az első harmadban végig a GYHK dominált, az első igazán nagy helyzetet Szigeti és Vincze Péter hozta össze, Adorján védett hatalmasat. A Sportklub első helyzetei DiDiomete kiállítása alatt történtek, de kivédekezte a két percet a GYHK. A hazaiak első emberelőnye azonban meghozta az első gólt is, Császár nagyszerű passzal szolgálta ki Vincze Pétert, aki megszerezte a vezetést.

A szünet előtt két és fél perccel a vihar miatt áramingadozás történt, elaludt néhány lámpa, és a csapatok úgy döntöttek, hamarabb vonulnak pihenni. A második játékrész elején pótolták ezeket a perceket.

A visszatérés után Császár óriási ziccere maradt ki, de rögtön ezután Orbán értékesített egy helyzetet (2–0).

A térfélcsere után egymás után Császárt és Saarit is kiállították, és kettős előnyben szépített a Sportklub, Szkacskov volt eredményes. A középső játékrész a sorozatos kiállításokról szólt, többnyire gyergyói oldalon, de Ruczuj állta a sarat, sőt az igazán veszélyes akciók a túloldalon alakultak ki, azonban ezek is kimaradtak, így 2–1 volt az állás 40 perc után.

A harmadik játékrész hozta a fordulatokat. Az elején Becze egyenlített közelről, majd Kuljas és Péter találatával fordított és 4–2-re vezetett a csíkszeredai csapat.

Innen a hazaiak percei következtek, Haaranen és Orbán góljaival lett 4–4. Az egál azonban csak pár másodpercig volt érvényben, Stach belőtte az ötödik gólt egy kipattanóból.

Ez végül győztes találatnak bizonyult, a gyergyóiak már nem tudtak újra talpra állni. Rico Rossi együttese három ponttal gazdagodott.

Jégkorong Erste Liga és romániai bajnokság
Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub 4–5 (2–0, 0–1, 2–4)
Gólszerzők: Vincze Péter (15.), Brance Orbán (19., 53.), Matias Haarenaen (50.), illetve Jevgenyij Szkacskov (23.), Becze Tihamér (42.), Gyenisz Kuljas (46.), Péter Andor (48.), David Stach (54.)
Kapura lövések: 42–46
Kiállításpercek: 16–8