Fordítania kellett, listavezető maradt a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2021. november 21., 21:14 utolsó módosítás: 2021. november 21., 21:15

Az első találatot az ellenfél szerezte, de a hátrányból felállva nyert a Csíkszeredai Sportklub vasárnap este hazai pályán a jégkorong Erste Ligában. A székelyföldiek legyőzték a MAC együttesét, ezzel megőrizték vezető helyüket a rangsorban.

Egyre néggyel válaszoltak Fotó: Veres Nándor

Agresszív hokit, kőkemény csatát vívott vasárnap este Csíkszeredában a házigazda Sportklub és a MAC. Az első két harmadban többet támadott és többet lőtt kapura a hazai együttes, a vendégek azonban nagyon veszélyes ellentámadásokkal tűntek ki.

Az első játékrész vendégsikerrel zárult, a másodikban azonban fordított a székelyföldi alakulat, a második szünetre egygólos hazai előnnyel vonultak a csapatok. A harmadik játékrész elején a csíkiak kivédekeztek egy emberhátrányt, majd a 47. percben kétgólosra növelték előnyüket.

Az 51. percben emberelőnybe került a hazai gárda, és ezt gólra váltották Beczéék, nyolc perccel a vége előtt három góllal (4–1) vezettek, és ezt az előnyt a meccs végéig tartani tudták.

Fotó: Veres Nándor

A folytatásban a Csíkszeredai Sportklubra két dupla szorzójú mérkőzés vár, pénteken a Gyergyói HK otthonában vendégszerepelnek, jövő vasárnap pedig a Brassói Coronát fogadják a Vákár Lajos Műjégpályán. Mindkét találkozó az Erste Liga mellett beszámít a román bajnokságba is.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

Csíkszeredai Sportklub–MAC HKB Újbuda 4–1 (0–1, 2–0, 2–0).
Gólszerzők: Rokaly Szilárd (31.), Fodor Csanád (39.), David Stach (47.) és Becze Tihamér (51.), illetve Trevor John Gooch (8.).
Kapura lövések: 45–29.
Büntetőpercek: 6–4.
Játékvezetők: Mihai Paul és Gergely Lehel, illetve André Attila és Crișan Hunor Flavius.