A sereghajtó otthonában hagyott egy pontot a GYHK

Gergely Imre 2022. január 29., 21:03 utolsó módosítás: 2022. január 29., 21:04

Dunaújvárosban játszott szombat este a Gyergyói Hoki Klub, egy olyan mérkőzésen, ahol 65-ször lőttek kapura, de Krajcovic kapus remeklése és az Acélbikák hősies védekezése miatt a remélt három pontból csak kettőt sikerült elhozni.

A DAB hősiesen védekezett, és közel volt a meglepetéshez Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

Teljes mértékben uralta a játékot a GYHK az első harmadban, záporoztak a lövések a hazai kapura, de a korong nem jutott túl Krajcovic kapuson. A hazaiak megúsztak egy emberhátrányt, és a játékrész közepén a játék képétől teljesen ellentétesen az Acélbikák megszerezték a vezetést: egy kontra végén Lőczi lövése kötött ki Rinne ketrecében.

A gól egy időre visszavetette a gyergyóiakat, kiegyenlítettebb lett a játék pár percre, de aztán ismét Szilassy Zoltán legénysége dominált. Az eredmény azonban a szünetig nem változott, emberelőnyben sem sikerült betalálni a harmad végén.

Fotó: Acélbikák/Anda Fábián

A második harmad elején egyenlített a Gyergyói Hoki Klub. Sárpátki lövése után a kipattanót Vincze Péter vágta a hálóba. Ezt követően is Orbánék játszottak nyomasztó fölényben, egyik helyzet követte a másikat, de amikor korongot szereztek a hazaiak, azonnal ellentámadásba lendültek, és ebben is benne volt a gólveszély. Újabb találatot azonban egyik fél sem tudott szerezni, maradt a 40 perc után az 1–1.

A harmadik játékrész nem mindennapi izgalmakat hozott. A Dunaújváros kétszer is kettős emberelőnyben játszhatott, de ezeket különösebb gond nélkül megoldotta a GYHK, sőt gólszerzési lehetőségük is volt ezalatt. Szintén emberhátrányban ketten is meglódultak, de ez az óriási ziccer is kimaradt.

Egyenlő létszámban hősiesen védekeztek az Acélbikák, és amikor már tehetetlenek voltak, ott volt Krajcovic, akiben mindig elakadt a korong.

A gyergyóiak mindent megtettek a győztes gólért, de ez esélyt adott a dunaújvárosi ellentámadásoknak, és Rinne hihetetlen védései is kellettek ahhoz, hogy végül ne ők lőjék be a mindent eldöntő találatot.

Letelt a 60 perc, és a hosszabbítás sem hozott változást az eredményjelzőn. A szétlövés során Haaranen betalált, és senki más nem, így a GYHK a biztosnak gondolt három pontot ha nem is, de kettőt elhozott Dunaújvárosból. Cszászárék hétfőn Újpesten zárják a magyarországi túrát.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Dunaújvárosi Acélbikák–Gyergyói Hoki Klub 1–2 büntetőkkel (1–0, 0–1, 0–0, 0–1)
Gólszerzők: Lőczi Árpád (10. perc), illetve Vincze Péter (22.), Matias Haaranen (65. győztes büntető).
Kapura lövések: 33–65
Kiállításpercek: 8–8