Harmadszorra már legyőzte az Újpestet a GYHK

Gergely Imre 2021. december 09., 22:19

Két vesztes mérkőzés után harmadszorra már győzni tudott a Gyergyói Hoki Klub az Újpest ellen a jégkorong Erste Ligában. Ezzel a piros-fehérek nagyon értékes pontokat szereztek, ismét közel van számukra az Erste Liga dobogója.

Kozmáék sikerüknek köszönhetően megközelítették a dobogós csapatokat Fotó: Suciu Cristian, GYHK

A csütörtökön este rendezett mérkőzés első harmadában nem nagyon találta a ritmust a GYHK, kevés igazi nagy helyzetet tudott kialakítani, és a lövéseket sorra hárította a szokásos remek formában védő Rajna. A hazai oldalon Rinne teljesítményére sem lehetett panasz, annak ellenére sem, hogy a 13. percben a kapu előtt egyedül maradó Kiss Patrik bevágott egy a mamutról lecsorgó korongot.

A gól után sem tudtak támadásba lendülni a gyergyóiak, védekezniük kellett, hiszen két emberhátrányt is túl kellett élniük. Ez a speciális játék jól működött, így 0–1-el mehettek az első szünetre a felek.

A másodikban már a piros-fehérek voltak lendületesebbek, de a 35. percig Rajna verhetetlen volt, ekkor azonban a Sárpátki passzára remekül érkező Szigeti lövésénél már nem tudott reagálni. Az egyenlítés újabb erőt adott Szilassy Zoltán legénységének, és a tavaly még a lilákat erősítő Vincze Péter emberelőnyös kapáslövésével átvette a vezetést a GYHK.

Ez a második szünet előtt 17 másodperccel történt, azaz lélektani szempontból is jókor jött a gól.

Az utolsó húsz percben remekül tartották távol az ellenfelet a kapujuktól Kozmáék, az Újpest harmadában zajlottak inkább az események. A vendégek igazából csak az 57. percben kapott emberelőnyükben tudtak nyomást gyakorolni Rinne ketercére. Ezt is sikerült kivédekezni, és a kapuslehozatal sem jött be az UTE számára.

Maradt a 2–1, ami azt jelenti, hogy a három ponttal újra dobogóközelben van a GYHK, egy egységnyire az FTC-Telekom és hárommal a most legyőzött UTE mögött.

A Gyergyói Hoki Klub pénteken este a Dunaújvárosi Acélbikákat fogadja, az UTE a Sportklub vendége lesz.

Jégkorong Erste Liga
Gyergyói Hoki Klub–UTE 2–1 (0–1, 2–0, 0–0)
Gólszerzők: Szigeti Ákos (35. perc), Vincze Péter (40.), illetve Kiss Patrik (13.)
Kapura lövések: 44–34
Kiállításpercek: 6–8

Az est másik mérkőzésén a Brassói Corona zsinórban harmadik győzelmét aratta a ligában, 6–2-re verte a Dunaújvárosi Acélbikákat.

Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 6–2 (2–2, 1–0, 3–0)
gólszerzők Valchar (1.), Molnár Zs. (3.), Molnár Z. (26.), Gajdó (50.), Williams (54.), Zagidullin (56.), illetve Szűcs (6.), Rybchik (11.)