A Román Jégkorong-szövetség kedden közölte, hogy a női válogatott nem szerepelhet az április 4. és 7. között Szófiában sorra kerülő vébén. Ugyanis a Nemzetközi Jégkorong Szövetség érvényben lévő rendelkezése szerint a játékosok és a stábtagok számára egyaránt kötelező a koronavírus elleni védőoltás. Az országban azonban nincs annyi 16 évesnél idősebb játékos, akikből egy csapatot össze lehetne állítani.
A romániai szövetség által kinevezett csapatvezető, Laczkó Levente érdeklődésünkre válaszolva elmondta, 12 játékos utazott volna a gyergyószentmiklósi Fox Hockeytől, hárman Csíkszeredából, egy pedig magyarországi csapattól érkezett volna a válogatotthoz, őket egészítették volna ki bukaresti lányokkal. Azonban az oltás kötelezése miatt ez nem sikerülhet, a gyergyóiaknál is kevés a beoltott jégkorongozónő.
Megoldás lehetett volna még az, ha a vébé kezdete előtt legalább egy héttel kiutaztak volna és egy hetet karanténban töltöttek volna ott, de ennek a költségeit nem tudja fedezni a romániai szövetség.
Így le kellett mondaniuk a részvételt. Szófiában egyébként eredetileg Románia mellett Bulgária, Litvánia, Belgium, Ukrajna és Hongkong csapatai találkoztak volna de a honkongiak már korábban lemondták a részvételt, Ukrajna pedig a háborús helyzet miatt nem lehet ott. A világbajnokságon így mindössze három csapat, vagyis Bulgária, Litvánia és Belgium méri össze a tudását.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Már a jegyárusítás első napján eldőlt, hogy telt ház lesz a csíkszeredai stadionban: minden belépő elkelt az FK Csíkszereda történelmi, Bukaresti Dinamo elleni első élvonalbeli hazai mérkőzésére.
A gyanú szerint az orvos pénzt kért egy műtét elvégzéséért.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Az országos hegyimentő-szolgálat szakemberei gyakorlati tanácsokat adnak arra vonatkozóan, hogy mi a teendő, ha vadállattal – elsősorban medvével – találkozik az ember, és kiemelik azt is, hogy hasonló esetekben mit nem szabad tenni.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!