Egy tízessel hangolt a Galac elleni csoportrangadóra a Sportklub

Orbán Zsolt 2020. december 17., 19:01 utolsó módosítás: 2020. december 17., 19:21

Bár az első gólt az egyetemisták ütötték, a Csíkszeredai Sportklub várható laza sikert aratott a Sapientia U23 fölött a Galacon zajló Román Kupa második napján. Péntek este a házigazdák elleni sorsdöntő meccs következik a kék-fehérek számára.

Nem volt egy súlycsoportban a két csapat. Korábbi felvétel. Fotó: Pinti Attila

Amíg a címvédő Csíkszeredai Sportklub a Steaua elleni négygólos győzelemmel kezdett (6–2), addig a Sapientia U23 fiatal együttesének a Galaci CSM tartott hokikurzust a kupa szerdai nyitónapján (9–0). A csütörtöki második fordulóban a zöldek nem úszták meg tíz kapott gól alatt, ám figyelembe véve a két székelyföldi csapat közti különbségeket, ez egyáltalán nem számít meglepetésnek.

Jens Brandström tanítványai remekül kezdték a mérkőzést, Antal László góljával már a második perc elején vezettek.  Más kérdés, hogy a svéd edzőnek a harmad végén már időt kellett kérnie, hogy összerázza kissé a fiait:

a Sportklub támadói nehezen indultak be ugyan, de három légiósgóllal – Combs pazar egyéni megoldása után Taratuhin és Tousignant is betalált – 3–1-re vezettek a harmad végén.

A második felvonásban Cășăneanu, illetve Sándor Zoltán növelte az előnyt, utóbbi egy védhetetlen kapáslövéssel vette be Béres Szilárd kapuját. A teljesen egyoldalú kupameccsen Jason Morgan játékosai a záró harmadban további öt gólt szereztek. Taratuhin mellett a hajrában megvillanó Becze duplázott, ugyanakkor Györfy és Salló is eredményes volt.

A Sportklub keveset gyakorolhatta az emberelőnyös játékot, mivel a rendkívül sportszerű mérkőzésen a „sapisok” csak három kisbüntetést szedtek össze.

Csütörtökön még a Galaci CSM és a Bukaresti Steaua is megmérkőzik a B-csoport keretében. A csoportelsőségről minden bizonnyal a pénteken 19 órától kezdődő Galac–Sportklub találkozó fog dönteni a négyesben, a Sapientia U23 pedig a Steaua elleni zárja idei kupaszereplését. Utóbbi találkozót ugyancsak pénteken, 13 órától rendezik.

Jégkorong Románia Kupa, második forduló, B-csoport:
Csíkszeredai Sportklub–Sapientia U23 10–1 (3:1, 2:0, 5:0)
Gólszerzők: Combs (12.), Taratuhin (18., 58., utóbbit emberelőnyben), Tousignant (18.), Cășăneanu (30.), Sándor (39.), Salló (42.), Györfy (43.), Becze (45., 59.), ill. Antal L. (2.)
Kapura lövések: 53–6
Kiállítások: 0, ill. 6 perc
Sportklub: Adorján Örs, László Arnold – Farkas Tamás, Flinta Botond, Andrej Taratuhin, Becze Tihamér, Biró Tamás – Salló Alpár, Papp Szabolcs, Judd Blackwater, Colton Yellow Horn, Jack Combs – Gecse Hugó, Láday Tamás, Fodor Csanád, Mathieu Tousingnant, Justin Maylan – Györfy Tihamér, Sándor Zoltán, Eduard Cășăneeanu, Rokaly Norbert. Vezetőedző: Jason Morgan.
Sapientia: Béres Szilárd, Elekes Rajmund – György Rajmund, László Hunor, Márk Róbert, Róth Zoltán, Antal Hunor – Karda Előd, Tódor Csaba, Lázár Sebestyén, Antal László, Ivácson Alfonz – Tamirjan Eduárd, Kristó Csongor, Baróti Balázs, Becze Botond, Szentes Szilárd – Salamon Ervin, Gál Áron. Vezetőedző: Jens Brandström.