Csíki győzelemmel rajtolt el Galacon a hokikupa

Dobos László 2020. december 16., 16:23 utolsó módosítás: 2020. december 16., 16:24

Különösebb megerőltetés nélkül nyerte meg első mérkőzését a Csíkszeredai Sportklub a jégkorong Román Kupa galaci tornáján, ahol szerdán délután 6–2-re győzte le a Bukaresti Steauát.

Sportszerű meccset játszott a Sportklub és a Steaua. Egyetlen verekedés sem volt a mérkőzésen Fotó: Gábos Albin

Évtizedeken át a romániai jégkorongsport legnagyobb érdeklődést kiváltó mérkőzéseinek számítottak a Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua összecsapások, az utóbbi tíz évben azonban a csíkiak simán verik a jégpálya nélkül maradt bukaresti katonacsapatot.

Galacon szerdán délután végig a Sportklub akarata érvényesült a Steaua elleni találkozón,

a csíkiak számára egy jó edzésnek bizonyult a mérkőzés, ahol számos taktikai feladatot is gyakorolni tudtak.

Érdekesség, hogy a Sportklub hat góljából három az első hét percben, további három az utolsó hét percben született, a Steaua góljait pedig a csíki nevelésű Lőrincz Levente ütötte. Egyébként a Steaua jelenlegi keretének több mint fele székelyföldi nevelésű.

A 2020-as jégkorong Román Kupa küzdelmeit a galaci jégcsarnokban rendezik. A csapatokat két csoportba sorolták, a csoportelsők pedig vasárnap este a serlegért léphetnek jégre.

Az A jelű csoportba a Brassói Corona, a Gyergyói HK és a Bukaresti Sportul Studențesc trió került, a B jelű kvartettbe pedig a házigazda Galaci CSM, a Csíkszeredai Sportklub, a Bukaresti Steaua és a Sapientia U23 csapata kapott besorolást

Jégkorong Román Kupa, B csoport, 1. forduló:
Csíkszeredai Sportklub–Bukaresti Steaua 6–2 (3–2, 0–0, 3–0)
Gólszerzők Judd Blackwater (3. és 7. perc), Justin Maylan (11. és 54.), Mathieu Tousignant (57.) és Papp Szabolcs (60.), illetve Lőrincz Levente (14. és 16.).
Kapura lövések: 47–12.
Büntetőpercek: 4–14.