Letudta a kötelezőt a GYHK a kupameccsen

2020. december 17., 15:51

A Sportul Studențesc csapata volt a Gyergyói Hoki Klub első ellenfele a Galacon zajló jégkorong Románia Kupában. A piros-fehérek a várakozásnak megfelelően nagy különbséggel győztek, pénteken Brassóval küzdenek a döntőért.

Sok volt a pacsi, rengeteg találatot szerzett a székelyföldi csapat Fotó: Szász Adorján/GYHK

Már az első harmadban eldőlt a csütörtökön kora délután rendezett meccs. A korongok záporoztak a Sportul kapuja felé. Ahogy szokott lenni, most is óriási volt a különbség a két csapat között, így is, hogy Szilassy Zoltán mindössze egy légióst, az utóbbi időben kevés lehetőséget kapó Bobceket küldte jégre, a máskor keveset játszók kaptak most meghatározó szerepet.

A 4. percben Lázár talált be először, a szünetre pedig 5–0 lett az állás. A játék képe a későbbiekben sem változott. tizennyolcnál állt meg végül a GYHK, de a Sportul is beköszönt három alkalommal.

A Gyergyói Hoki Klubra pénteken 16 órától egy sokkal komolyabb erőpróba vár, a kupa „elődöntőjében” Koskiranta és társai a Brassói Corona együttesével csapnak össze.

Jégkorong Románia Kupa:

Gyergyói Hoki Klub–Sportul Studențesc 18–3 (5–0, 7–1, 6–2).
Gólszerzők: Biró Gergő 4, Lázár Kain 3, Nagy Csaba 3, Kozma Zsolt 2, Péter Zsolt 2, Barabás László, Elekes Darabont Hunor, Sára Tibor, Silló Arnold, illetve Fetes Norbert, Dan Jugurica, Leonard Pascaru.