Három székelyföldi együttes, a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK és a Sepsiszentgyörgyi Királypingvinek nevezett be a 2020–2021-es ifjúsági, U18-as korosztályú bajnokságba, és egységes az álláspontjuk: szeretnének játszani, de ez a jelenlegi követelmények mellett lehetetlen.
A Román Jégkorong Szövetség (RJSZ) ugyanazt kéri az utánpótláscsapatoktól, mint a profiktól: minden mérkőzés előtt PCR-vírusteszt elvégzését minden játékos, stábtag és minden más, a meccsen részt vevő hivatalos személy számára is. Ennek költségeihez azonban semmilyen módon nem járul hozzá, azaz a csapatoknak kell ezt kifizetniük. Erre senkinek nincs pénze.
„Papíron kezdődik a bajnokság, de a valóságban nem kezdődik semmi. A szövetség kiküldte a szabályzatot, amit be kellene tartanunk, de ezt lehetetlen vállalni. PCR-tesztet kérnek minden meccs előtt, ami legalább 6000 lej lenne minden alkalommal. Honnan ennyi pénzt?
A szövetségtől rákérdeztem, mennyivel segítenek ebbe be. Nekik sincs erre pénzük – válaszolták. Beszélni tudnak, elvárásaik vannak, de semmivel nem segítenek”
– fogalmaz Kernászt Huba, a sepsiszentgyörgyiek edzője.
A Királypingvinek még szerencsés helyzetben vannak, mert ők magánklubként folytathatnak edzéseket, de a két sportiskola, a Csíkszeredai és a Gyergyószentmiklósi ISK még ezt sem teheti hivatalosan. A két klub ugyanis a tanügyminisztériumhoz tartozik, és ugyanazok az előírások érvényesek rájuk, mint minden más iskolára: azaz online oktatás van érvényben. Ők tehát hivatalosan edzésre sem járhatnak.
Segítség ebben a helyzetben, hogy a gyergyói és csíki fiatalok a Székelyföldi Jégkorong Akadémia színeiben edzhetnek és részt vesznek a magyarországi bajnokságban. Azonban a sportiskola mezében nem játszhatnak mérkőzéseket.
„Véleményem szerint az, hogy a szövetség kiírta a bajnokságot, még semmit sem jelent: tudják jól, írásban is közöltük velük, hogy a sportiskolák a jelen helyzetben nem játszhatnak.
Ez csak egy olyan kiírás, hogy ők fedve legyenek: elmondhassák, hogy ők szerették volna a bajnokságot, csak a csapatok nem vállalták”
– jelentette ki Farkas Csaba, a Gyergyói ISK edzője.
A székelyföldi klubok egy közös javaslatot is megfogalmaztak, egy olcsóbb és biztonságosabb lebonyolítási módra. Azt szeretnék, ha 3–4 hétvégén egy helyszínen találkoznának a részt vevő együttesek, így játszanák le a mérkőzéseket. Mint Tódor Krisztián, a Csíkszeredai ISK edzője rámutat:
„Egy buborékban zajlanának így a meccsek, ami egyrészt azt jelentené, hogy egy hétvégén egy teszttel több mérkőzést is meg lehetne rendezni, másrészt járványügyi szempontból is biztonságosabb lenne. Válasz nem érkezett a javaslatra.
Mindenesetre bízom benne, hogy sikerül megoldást találni, lesz is bajnokság és a biztonságunk sem kerül veszélybe. Emellett azonban megoldást kell találni a kötelező tesztek finanszírozására is. Amíg a PCR-teszt a követelmény, addig biztosan nem indul el a pontvadászat. Léteznek jóval olcsóbb tesztelési módok is – ha ez lenne a követelmény, máris egyszerűbb lenne a csapatok helyzete” – mondta el Tódor.
A bajnokságba egyébként a három székely csapaton kívül a Steaua és Suceava nevezett be.
Bepanaszolta a szervezőket és a rendfenntartó erőket a Bukaresti Dinamo a Hivatásos Labdarúgóligánál és a Román Labdarúgó-szövetségnél. Szerintük a hétfő esti Szuperliga mérkőzésen nem megfelelően bántak a szurkolóikkal és hivatalos képviselőikkel.
Folyamatban van a játékoskeret véglegesítése a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK-nál. Égető kérdés egy befejező csatár leigazolása, jelenleg ezen dolgoznak. Hadnagy Attila sportigazgatót kérdeztük.
Egy 15 éves fiú életét vesztette abban a balesetben, melynek során vonat sodort el egy autót a gyimesközéploki Antalokpataka településen, szerdán délelőtt.
Közel félszáz romániai telephelyének bezárása mellett döntött a FrieslandCampina vállalat a Profit.ro gazdasági portál értesülései szerint.
Románia lakosságának 58 százaléka nem engedhet meg magának egy egyhetes nyaralást, ami jócskán a legmagasabb arány az Európai Unióban, és messze túlszárnyalja az EU-átlagot.
A tünetek átalakítják az ember mindennapjait, kikezdik az életkedvét, főleg, ha nincs válasz a bajaira – mondja a 42 éves interjúalanyunk, aki 13 hónap után kapott végső diagnózist.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!