Igazi play-off hangulatú meccs zajlott a Tüskecsarnok jegén szombaton délután a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. A felek nem kímélték sem magukat sem az ellenfelet, a játékvezetők pedig nem büntették a kemény, a szabályszerűség határán billegő ütközéseket.
A kirívóbb szabálytalanságokat azért befújták, így a Ferencváros csapatkapitányának Nagy Gergőnek durva megmozdulását is az 5. percben, amiből az első gyergyói emberelőny keletkezett. Itt Orbán passzolt Bodó elé, aki éles szögből szerezte meg a vezetést a piros-fehéreknek.
A 12. percben hasonló volt a forgatókönyv, annyi különbséggel, hogy ezúttal egy hosszú indítással hozta helyzetbe Orbán Bodót, aki másodszorra is nagy góllal volt eredményes (0–2). A 15. percben faragott a hátrányból a Fradi, McFaddent hagyták lőni a vendégek, és a kanadai nem hibázott.
A szünetre 1–2-es GYHK előnnyel vonulhattak a csapatok.
A második harmadban nagy erővel támadott a Ferencváros, és Fowlie góljával egyenlítettek is (2–2). Azonban ismét jött egy nagyszerű Orbán-Bodó összjáték, és a gyergyóiak házi gólkirálya elért a mesterhármasig.
Ezzel egyben az Erste Liga pontkirályi címét is bebiztosította magának.
Sőt, a 37. percben büntetőlövést ítéltek meg a GYHK javára, amit szintén ő értékesített. Mesternégyes. Orbán ebből a gólból kimaradt, mert a rávezetéseknél csak egy játékos lehet a jégen...
A harmad végén Fowlie ismét egygólos különbségre faragta le a hazaiak hátrányát, így 3–4-nél jöhetett a záró játékrész. Ennek a második percében Tóth Adrián gólja a második egyenlítést hozta, de jött egy gyergyói emberelőny is, amikor Orbán már nem passzolt, hanem lőtt és ismét előnybe került a Gyergyói Hoki Klub.
Ezután problémák akadtak az eredményjelzővel és a játékidő mérésével, így technikai szünet következett, ami után Bodó lőtt újabb gólt. Immár az ötödiket. Az 50. percben megint emberelőnyben került közelebb a Fradi, McMFadden bombájával.
Négy perccel később pedig már 6–6 volt az eredmény, harmadszor is egyenlített a házigazda. A rendes játékidőben már nem esett több találat, jöhetett a ráadás.
Ebben a Fradi volt a határozottabb, igaz, Bodó is közel állt a 6. találathoz, de ez nem jött össze, és 4,3 másodperccel azelőtt mielőtt jöhetett volna szétlövés Nagy Gergő bombája eldöntötte a meccset.
Így az FTC-Telekom 84, a GYHK 82 ponttal zárja az alapszakaszt. A végső helyezések majd az UTE-Győr mérkőzés után dőlnek el. Ha a papírforma szerint az Újpest behúzza a három pontot, ők zárnak a második helyen, az FTC a harmadi a GYHK a negyedik helyről várhatja a rájátszást.
## | CsapatCs | MérkőzésM | GyőzelemGy | Győzelem h.u.Gy.h. | Vereség h.u.V.h. | VereségV | Gólk.Gk | PontP |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Csíkszeredai Sportklub Sportklub | 40 | 27 | 3 | 5 | 5 | 195-110 | 92 |
2 | Újpesti TE UTE | 40 | 20 | 10 | 4 | 6 | 129-78 | 84 |
3 | FTC-Telekom FTC | 40 | 24 | 4 | 4 | 8 | 146-86 | 84 |
4 | Gyergyói Hoki Klub GYHK | 40 | 23 | 6 | 1 | 10 | 166-122 | 82 |
5 | MAC HKB Újbuda MAC HKB | 40 | 19 | 3 | 5 | 13 | 146-122 | 68 |
6 | Brassói Corona Brassó | 40 | 21 | 0 | 4 | 15 | 151-128 | 67 |
7 | Debreceni EAC DEAC | 40 | 15 | 4 | 3 | 18 | 136-136 | 56 |
8 | DVTK Jegesmedvék DVTK | 40 | 13 | 2 | 4 | 21 | 132-136 | 47 |
9 | Győri ETO HC Győri ETO HC | 40 | 9 | 1 | 3 | 27 | 94-146 | 32 |
10 | Fehérvári Titánok Titánok | 40 | 10 | 1 | 0 | 29 | 92-192 | 32 |
11 | Dunaújvárosi Acélbikák DAB | 40 | 3 | 2 | 3 | 32 | 76-207 | 16 |
Magabiztos játékkal, gólzáporos győzelemmel jutott a labdarúgó Román Kupa csoportkörébe az FK Csíkszereda. Ilyés Róbert legénysége valóságos erődemonstrációt tartott: nyolc gólt lőtt az FC Voluntari otthonában, ezek közül öt Eppel Márton nevéhez fűződik.
Új kihívás előtt áll Valentin Suciu, aki több mint hét év után távozott Sepsiszentgyörgyről, ahol vezetőedzőként és az akadémia szakmai igazgatójaként is maradandót alkotott. A 44 éves szakember már meg is tartotta első edzését új csapatánál.
Hároméves gyermek vesztette életét, hat ember pedig megsérült és kórházba vitték őket egy szerdai baleset következtében az Olt-völgyében.
Bár korábban az oktatási minisztérium azt közölte, hogy nincs pénz az üdülési utalványokra, a tárca most bejelentette: idén is kaphatnak vakációs csekkeket a tanügyi alkalmazottak.
Románia és Ukrajna együttműködik haditechnikai eszközök fejlesztésében, és a romániai vállalatok részt vesznek Ukrajna újjáépítésében – jelentette be hétfőn Ionuț Moșteanu védelmi miniszter, miután tárgyalt Kijevben ukrán hivatali partnerével.
Dan Tanasă ismét idegengyűlölő felhívást tett közzé. Ám mielőtt bólogatna, jusson eszébe, hogy számára Ön is idegen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!