A Titánok legyőzésével a GYHK megelőzte a Ferencvárost

Gergely Imre 2022. január 17., 21:32

Számtalan gólhelyzetet kihagyott a GYHK, de így is megszerezte a 3 pontot a Titánok ellen a jégkorong Erste Liga alapszakaszának hétfői játéknapján. Ezzel a piros-fehérek visszakapaszkodtak a tabella 3. helyére.

Hozta a kötelezőt, előzött a GYHK Fotó: Szász Adorján/GYHK

A kapura lövések aránya 55–26 volt és ez sem tükrözi eléggé a játék képét. A 60 perc legnagyobb részében a Titánok védőharmadában zajlott a játék, Bodóék sorra hozták össze a nagyobbnál nagyobb helyzeteket.

Azonban a kapuban ott állt Horváth Dominik, aki bravúrok sorozatát bemutatva tartotta meccsben a csapatát.

Több kimaradt lehetőség után a 16. percben Vincze Péter talált be elsőször, kihasználva az első gyergyói emberelőnyt, és arra lehetett számítani, hogy ezt a gólt újabbak követik majd.

Ennek ellenére egyenlítettek a Titánok a második harmad 6. percében: egy kontratámadásból, az első igazán veszélyes akciójukból szerzett gólt Lundin. Erre azonban Szigeti szinte azonnal válaszolt egy buliból egyből kapura lőtt koronggal, és miután ezt követően több emberhátrányt is kivédekezett a GYHK, Trancă egy szólóból növelte a különbséget.

Az eredmény az 52. percben változott újra, amikor ismét a játék képével ellentétesen szorosabb lett a különbség Dudkin gólja után. A találkozó végül az 59. percben dőlt el, amikor a gyergyói csapatkapitány Orbán vágta be Horváth ketrecébe a korongot.

4–2-re nyert a Gyergyói Hoki Klub, és mivel a Ferencváros kikapott Brassóban, újra dobogós helyen áll. A piros-fehérek pénteken a Brassó csapatát fogadják.

Jégkorong Erste Liga
Gyergyói hoki Klub–Titánok 4–2 (1–0, 2–1, 1–1)
Gólszerzők: Vincze Péter (16. perc), Szigeti Ákos (28.), Daniel Trancă (32.), Brance Orbán (59.), illetve Jacob Lundin (27.), Dimitrij Dudkin (53).
Kapura lövések: 55–26
Kiállításpercek: 12–8