A büntetők döntötték el az Újpest–Fradi hokimeccset

MTI 2021. december 04., 22:30

Szétlövésben az UTE legyőzte ősi riválisát, a vendég Ferencvárost a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján. A nap másik összecsapásán elég volt a hosszabbítás.

Fotó: Veres Nándor

A házigazda Dunaújvárosi Acélbikák az új ajkai jégpályán hosszabbításban legyőzte le a MAC HKB Újbuda együttesét a jégkorong Erste Liga szombati első találkozóján.

Sok kiállítást hozott az Újpest–Ferencváros rangadó, de két harmadig kimaradtak az emberelőnyök. A 37. percben egy kapu előtti kavarodásból és védelmi hibából megszerezte a vezetést a vendégcsapat a kapitány Nagy Gergő révén. A harmadik felvonás elején létszámfölényben Kovács Alex egyenlített. A folytatásban már nem esett gól, a rávezetésekben a hazaiak voltak jobbak.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz, szombati mérkőzések:

UTE–FTC-Telekom 2–1 (0–0, 0–1, 1–0, 0–0), szétlövés után;
DVTK Jegesmedvék–Gyergyói HK 5–3 (1–3, 2–0, 2–0);
Dunaújvárosi Acélbikák–MAC HKB Újbuda 4–3 (1–1, 2–2, 0–0, 1–0), hosszabbítás után.