Wehrs lövéseire nem volt ellenszere a gyergyói hokicsapatnak

Gergely Imre 2021. december 04., 20:51

A Gyergyói Hoki Klub négy emberhátrányos találatot könyvelt el, vereséget szenvedett Miskolcon. A piros-fehérek kétgólos előnyben voltak az első játékrészben, de Kevin Wehrs emberelőnyös góljaival a DVTK szerezte meg a pontokat.

Hiába vezetett 3–1-re, nem nyert a GYHK Fotó: Beliczay László

Teljes egészében uralta a mérkőzést a GYHK az első harmadban, a miskolciaknak csak momentumaik voltak a jégkorong Erste Liga szombati összecsapásán.

Az első gólt az első emberelőny hozta, Vincze Péter vágta a korongot a rövid felsőbe. Egy perccel később pedig Bodó lőtte ki a hosszú sarkot. Mindkettő nagyon szép találat volt, 2–0-ra vezetett a székelyföldi együttes.

Nem kevésbé volt szép a DVTK szépítő találata sem, Wehrs egy buli után a kék vonalról tüzelt, Rinne a betömörülő játékosok miatt semmit nem láthatott a lövésből.

A miskolciak jó esélyhez jutottak, amikor egy percre kettős emberelőnybe kerültek, de a piros-fehérek különösebb gond nélkül kivédekezték ezt az időszakot is, és amint ezt túlélték ismét támadásba lendültek. A szünet előtt másfél perccel pedig Bodó remek passzát Orbán vágta be a kapu üres oldalába, visszaállítva a kétgólos különbséget (1–3).

Fotó: Beliczay László

A második játékrész az első fordítottja volt, végig nagy nyomást gyakorolt a miskolci csapat a gyergyói harmadra, jött is második hazai találat, Wehrs megismételte az első gólt érő lövését, és újra szoros lett az állás. A 38. percben ismét kettős előnybe került a DVTK, Wehrs bombázott, Galanisz botján megpattant a korong és 3–3-ra egyenlített.

A harmadik játékrészben mindkét csapatnak megvoltak a lehetőségei, hogy eldöntsék a mérkőzést, Rinne és Kiss Bence is bravúrokat mutatott be. Aztán az 52. percben jött egy újabb emberelőnyös Wehrs lövés, és a DVTK először vezetett.

Mint később kiderült ez volt a győztes gól, hiszen a gyergyóiaknak nem jött össze az egyenlítés, az utolsó percben pedig Doetzel az üres kapuba talált.

A GYHK az egész szezonban jól védekezett emberelőnyben, de ezúttal Kevin Wehrsre nem volt ellenszere.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:

DVTK Jegesmedvék–Gyergyói Hoki Klub 5–3 (1–3, 2–0, 2–0).
Gólszerzők: Kevin Wehrs (8., 25. és 52. perc), Galanisz Nikandrosz (39.) Kayle Doetzel (60.) illetve Vincze Péter (6.), Chris Bodó (7.), Brance Orbán (19.).
Kapura lövések: 39–30.
Kiállításpercek: 6–16.