Fejlődőképes székely futsalcsapatok – adott az esély a rájátszásra

Székely Sport 2020. november 24., 17:54 utolsó módosítás: 2020. november 24., 18:17

Három körmérkőzéses tornán van túl a román élvonalbeli futsalbajnokság, a kézdivásárhelyi „buborékban” megrendezett harmadik torna után a csíkszeredai és a székelyudvarhelyi együttes is az első négy között van, mindkét csapat nagy eséllyel pályázik arra, hogy ott legyen a négycsapatos rájátszásban.

Fotó: Beliczay László

Jakab Zoltán, az FK Székelyudvarhely edzője elégedetten foglalta össze a kézdivásárhelyi tornát, és bár a kapusteljesítmény elmaradt az elvárttól, csapata így is elérte legfőbb célkitűzését, legyőzte a Luceafărul Buzău csapatát.

„Nekünk az volt a legfontosabb, hogy a hatpontos meccsen legyőzzük a Buzăut. Nem ment könnyen, de a pályán bebizonyítottuk, hogy a csapatnak van tartása, hiszen a meccs vége előtt még 7–5-re vezetett az ellenfél, és még egy emberhátrányt is kivédekeztünk. Aztán jött a Galac elleni meccs, amelyen nem számíthattunk az egyik meghatározó játékosunkra, csapatkapitányunkra. A játékosok fáradtak is voltak, és az az összecsapás nem úgy sikerült, ahogy elterveztük.

De tudjuk, hol a helyünk, a fiúknak is elmondtam, mi sok szoros vereséget kell szenvedjünk a jobbaktól, amíg pontot, pontokat szerzünk tőlük. Déva ellen nagyon jól játszottunk, 35 percig partiban voltunk velük.

Egy félidőt meg is nyertünk az Autobergamo ellen, ami előrelépésnek számít. Ha rutinosabbak lettünk volna és kihasználjuk a lehetőségeinket, akár meglepetést is okozhattunk volna.

A Déva elleni meccsen látszott, hogy fel tudjuk venni a harcot a nálunk jobb csapatokkal, de az, hogy megverjük őket, még várat magára” – összegzett Jakab Zoltán.

Cosmin Gherman, az Imperial Wet vezetőedzője szerint Görbe Walter klubtulajdonosnak köszönhetően pénzügyi stabilitás van a csíki klubnál, a szakmai stábnak és a játékosoknak az a dolguk, hogy minőségi szakmai munkát végezzenek.

Új csapattal, sok fiatal tehetséges játékossal kezdtük el ezt a különleges idényt. Egy hosszú távú projekt része az idei bajnokság, lépésről lépésre szeretnénk felépíteni az ütőképes csapatot.

Amíg veretlenek vagyunk, illetve a mérkőzések számának arányában a legtöbb gólt lőttük és a legkevesebbet kaptuk, addig nem lehet panaszom a fiúkra. Nehéz meccsek következnek, messze van még a bajnokság vége, nekünk a folytatásban csak a saját játékunkkal kell foglalkoznunk, arra kell összpontosítanunk, hogy minden mérkőzésünket megnyerjük. Bármilyen döntéseket hozzon a szakszövetség, bármilyen téves játékvezetői döntések szülessenek a mérkőzéseken, nekünk meg kell mutatnunk, hogy egy profi klub vagyunk.”

A következő teremtorna a tervek szerint december 12–14. között lesz Galacon, akkor rendezik a Szuperkupát is a kupagyőztes Futsal Klub Székelyudvarhely és a szakszövetség által Bajnokok Ligája-selejtezőre nevezett Galaci United között.