A kézdivásárhelyi „buborékban” folytatódik a teremlabdarúgó-bajnokság alapszakasza, ahol vasárnap este pótolták a 4. fordulóból elmaradt mérkőzést.
A két székelyföldi csapat összecsapása nem hozott meglepetést, a jobb játékerőt képviselő csíkiak magabiztos győzelmet arattak, de megsüvegelendő a fiatal felső-háromszéki együttes játéka is.
A csíkiakat a kispadról Lucian Nicușan edző irányította, Cosmin Gherman vezetőedző a lelátóról nézte a mérkőzést.
Egy korábbi vasárnapi mérkőzésen a kupagyőztes FK Székelyudvarhely nem tudta felvenni a versenyt a Bajnokok Ligájára hangoló Galaci Uniteddel, amely 16 gólos meccsen nyert könnyedén.
Teremlabdarúgó 1. Liga, alapszakasz, 4. forduló:
Kézdivásárhelyi SE–Csíkszeredai Imperial Wet 1–6 (1–4)
Gólszerzők: Pakucs Norbert (15. perc), illetve Andre Luis Sasse (2.), Bíró Attila (5. és 20.), Küsmödi Tamás (13.), Cristian Matei (36.) és Mario Duque Velasco (36.).
Vezették: Mihai Alexandru Kiuță (Brassó) és Bálint Attila (Székelyudvarhely).
KSE: Farkas Róbert – Albu Norbert, Gajdó Tamás, Gáll Attila, Kanyó Szilárd. Cserék: Gabriel Bunduc, Becze Tamás, Barbocz Norbert, Mojzi Botond, Tankó Zsolt, Zsombori Alpár, Bandi Álmos, Pakucs Norbert, Marius Telean. Edző: Gazda József.
Imperial Wet: Robert Cârdei – Andre Luis Sasse, Adrian Pânzaru, Tankó Levente, Cristian Matei. Cserék: Petrișor Tonitza, Sandrin Tompea, Ovidiu Aramă, Mario Duque Velasco, Iszlai Richárd, Miklós Tamás, Bogdan Covaci, Bíró Attila, Küsmödi Tamás. Edző: Lucian Nicușan.
Az élbolyban a Csíkszeredai Imperial Wet, a Galaci United és a Dévai Autobergamo áll, a csíkiak eddig két pontot veszítettek, a galaciak ötöt, a dévai gárda pedig hatot. A Székelyudvarhelyi FK a negyedik helyen áll.
A hétfői program: 16 órától Dévai Autobergamo–FK Székelyudvarhely, 18-tól pedig Kézdivásárhelyi SE–Galaci United.

Újabb külföldi kihívás vár Gabriel Debeljuhra. A Sepsi OSK korábbi horvát támadója a litván bajnok Kauno Žalgiris együtteséhez szerződött, amely jelenleg a Bajnokok Ligája selejtezőjében is érdekelt.
Újabb tapasztalt labdarúgóval erősítette meg keretét a Sepsi OSK. A háromszéki klub a 34 éves Lindsay Rose-t szerződtette, aki korábban többek között az Olympique Lyon és a Legia Warszawa színeiben is futballozott.
Előzetes letartóztatásba került egy 17 éves lány, miután a gyanú szerint egy rendőrt ütött fejbe egy fabottal egy háromszéki intézkedés során. A rendőr 7–9 nap alatt gyógyuló sérüléseket szenvedett.
Donald Trump amerikai elnök egyelőre elhalasztja az Irán elleni újabb katonai csapást, amennyiben rövid időn belül sikerül megállapodást kötni.
Romániában az elmúlt hetekben heves esőzések voltak, az ország mégsem mentesül a Duna alacsony vízállása miatti problémáktól, hiszen már a cernavodai atomerőmű működése is veszélybe került.
Százszázalékos kamatra adott kölcsönt a letartóztatott uzsorás. Akár 40 fok is várható vasárnap a nyugati országrészben.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!